НАВРЪХ ОСМИ МАРТ: Монтана грабна Купата при дамите в празник за баскетбола (СНИМКИ)

Зала "Триадица" не успя да събере всички, които искаха да гледат на живо финала

Монтана спечели финала в турнира за Купата при дамите навръх празника на жената, след като победи Берое Стара Загора с 58:51 (9:16, 22:11, 16:17, 11:7)

Столичната зала "Триадица" се оказа тясна за всички, които искаха да видят мача, който бе изключително зрелищен и оспорван, а изходът му бе решен в последните минути.

Това бе трети загубен финал в турнира от този съперник за тима от Стара Загора.

Двубоят започна с размяна на кошове. След това обаче тимът от Стара Загора вкара 10 безответни точки след силни изяви в подкошието и поведе с 12:4, преди серията да бъде прекъсната от Христина Иванова.

Последваха равностойни минути, в които и двата отбора изпитваха проблеми при стрелбата от далечно разстояние, като след първата част Берое бе напред с 16:9.

Монтана 2003 стартира по-добре втория период, като шест минути преди почивката стигна до пълен обрат при 21:20. Баскетболисткитена Стефан Михайлов владееха инициативата в следващите минути, като на почивката водеха с 31:27. Неприятностите за Берое дойдоха и от контузията на Габриела Николова, която получи травма в левия глезен и напусна принудително терена.

След паузата играта бе много оспорвана, като двата отбора на няколко пъти си разменяха водачеството. В средата на третата част кош на Виолина Кочева изведе „зелено-белите“ напред с точка, но преди заключителната четвърт предимството отново бе за Монтана 2003 – 47:44.

Решителната част започна с много пропуски от страна и на двата тима, като за повече от четири минути единствено Радостина Димитрова успя да отбележи. Шампионките обаче не изпуснаха преднината си, а във финалните минути направиха разликата още по-изразителна.

Христина Иванова бе най-резултатна за успеха с 18 точки и 9 борби. Виктория Стойчева вкара 13 точки, с 10 е Габриела Костова.

За Берое Стара Загора 17 точки и 8 борби направи Милена Томова.