ХЕГЕМОНИЯ: Резервите на Юве унищожиха Удине в юбилеен мач (ВИДЕО)

Младок блести с два гола в първия си старт, шампионите дръпнаха с нов рекорд и аванс от 19 т. на върха, спестиха сили за Атлетико

Ювентус за пореден път доказа, че в момента няма конкуренция на Апенините и счупи пореден рекорд в Серия „А“.

„Старата госпожа“ разгроми гостуващия Удинезе с 4:0, макар че на практика игра с втория си състав в първия мач от XXVII кръг, тъй като силите на почти всички титуляри бяха спестени за предстоящия осминафинален реванш с Атлетико Мадрид от Шампионската лига.

В отсъствието на Кристиано Роналдо на върха на атаката блесна младокът Мойс Кийн.

Юношата на „бианконерите“ вкара два гола в дебюта си като титуляр в Калчото.

Той бе точен в 11-ата и в 39-ата минути, а след почивката се разписаха Емре Джан от дузпа в 67-ата и Блес Матюиди в 71-ата.

Единствената лоша новина за Юве в мач №200 на „Алианц Арена“ бе контузията на Андреа Бардзали, който бе заменен още преди почивката.

В 11-ата минута Алекс Сандро пресече пас и центрира към младия си Кийн, а навършилият преди малко повече от седмица 19 години младок откри от близка дистанция – 1:0.

В 39-ата минута отново Кийн се възползва от грешка в отбраната на гостите и хитро удвои резултата.

Така почивката дойде при 2:0, а след нея домакините вкараха още две попадения. Първото от тях бе дело на Емре Джан, разписал се в 67-ата минута от дузпа, а второто бе дело на Блес Матюиди и падна в 71-ата. В 84-ата пък появилият се на почивката за гостите Кевин Ласана вкара почетния гол за Удинезе.

Така Ювентус дръпна на върха с 19 точки пред втория Наполи и вече може спокойно да мисли за реванша с Атлетико във вторник вечер, защото загуби с 0:2 визитата си в Мадрид.

В Италия хората на Макс Алегри продължават да пренаписват историята и остават единствени без загуба във водещите европейски първенства, като имат рекордните за Серия „А“ 24 победи в 27 кръга.

Удинезе пък остана без победа далеч от дома в девети пореден мач за първенство, като в последните шест дори не вкара гол. Тимът има 25 точки в актива си и е на 7 от опасната зона.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЮВЕНТУС: Шчесни, Касерес, Барзали, Ругани, Спинацола, Бентакур, Джан, Матюиди, Бернардески, Кийн, Сандро;

УДИНЕЗЕ: Мусо, Де Майо, Еконг, Нютинк, Тер Авест, Ларсен, Вилмот, Фофана, Зегелаар, Де Паул, Пусето;

ЮВЕНТУС - УДИНЕЗЕ 4:1

1:0 Мойс Кийн 11'
2:0 Мойс Кийн 39'
3:0 Емре Джан 67', дузпа
4:0 Блес Матюиди 71'
4:1 Кевин Ласана 84'