Къде ще завърши Гришо 2019 година?

09 март 2019 12:20 Емил Арсов

ОБЗОР: Голдън Стейт победи лидера на Северозапад в НБА

Джеймс Хардън отбеляза 31 точки и спечели десет борби, а отборът на Хюстън продължи победната си серия до рекордните за сезона седем мача с успех със 107:91 точки срещу Филаделфия.

Рокетс са първи в Югозападната дивизия с баланс - 40/25 и са на два мача от втория в конференцията Денвър, който загуби срещу лидера Голдън Стейт.

Хюстън имаше голяма преднина в по-голямата част от мача, след като домакините отбелязаха 37 точки през първата четвъртина и започнаха последната с аванс от 22.

Филаделфия се затрудни в опазването на Клинт Капела при отсъствието на Джоел Ембийд в осми пореден мач заради възпаление в коляното, благодарение на което центърът завърши с 18 точки и девет борби.

В първия мач между двата отбора през сезона Филаделфия спечели със 121:93 след 32 точки именно от Ембийд.

Клей Томпсън пък се завърна с 39 точки при девет тройки, а Голдън Стейт надви Денвър със 122:105 и преодоля по перфектен начин най-тежката си загуба през редовния сезон.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Торонто 47 победи/19 загуби, Филаделфия 41/25, Бостън 40/26
Централна дивизия: Милуоки 49/16, Индиана 42/24, Детройт 33/31
Югоизточна дивизия: Маями 31/34, Орландо 31/36, Шарлът 30/35