ОБЗОР: Тотнъм се издъни за четвърти пореден път, Нюкасъл с феноменален обрат (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати и голмайстори от изиграните двубои в Премиър лийг

Изиграха се всички седем мача в събота от 30-ия кръг във Висшата лига.

Програма бе открита със сблъсък между Кристъл Палас и Брайтън от 14:30 часа, който „чайките” спечелиха с 2:1.

От 17:00 часа се изиграха още пет двубоя, а изненадата поднесе Саутхемптън, побеждавайки с 2:1 третия Тотнъм. Хари Кейн за пореден път блесна с попадение и изведе „шпорите” напред в резултата в 26-ата минута. Гостите обаче допуснаха пълен обрат четвърт час преди края на срещата. Ян Валери изравни в 76-ата, а Уорд-Праус донесе ценните три точки за „светците”. Саутхемптън е с 30 точки и е на две от 18-ия Кардиф, който днес се наложи с 2:0 над Уест Хем. Тотнъм остава на трето място с 61, като така дава възможност на Манчестър Юнайтед да го догони по точки. Освен това Тотнъм влезе в серия от четири поредни двубоя без победа, а футболистите на Маурисио Почетино взеха само точка от тези двубои.

Нюкасъл направи феноменален обрат срещу Евертън пред собствена публика. „Карамелите” поведоха с 2:0 през първото полувреме, но след почивката домакините излязоха крайно мотивирани и успяха да обърнат нещата в своя полза с три гола за 20 минути.

Лестър спечели мача си срещу Фулъм с 3:1, а Борнемут взе чиста победа с 2:0 като гост на Хъдърсфийлд.

В последния двубой от съботната програма Манчестър Сити се наложи с 3:1 над Уотфорд, като в герой за "гражданите" се превърна Рахийм Стърлинг, който вкара и трите гола за своя тим.