Одобрявате ли оставката на Борислав Михайлов?

10 март 2019 19:25

2:0! Гросмайсторски Лудогорец смълча Герена! (СНИМКИ+ВИДЕО)

В дербито на 25-ия кръг Левски загуби с 0:2 от Лудогорец като домакин пред препълнен стадион "Георги Аспарухов".

Шампионите от Разград показаха по-стабилна и акуратна игра през цялата среща и заслужено си тръгнаха от столицата с пълен комплект точки.

Срещата започна по-активно за гостите, които още в 6-та минута накараха Михайлов да спасява удар от дистанция на Юсеин.

Само две по-късно Вандерсон се откъсна отляво и стреля, но излезлият Михайлов блокира изстрела, за да спаси вратата си от гол. В 10-та пък Сисиньо намери Кешеру с перфектно центриране, но ударът с глава на румънеца се отби в страничната греда.

В 19-та минута Левски стигна до първото си по-опасно положение, когато Костов бе намерен в наказателното поле и веднага потърси Паулиньо, но Сисиньо изби топката от краката на съперника си в последния момент.

Така се стигна до 21-та минута, когато Мартин Райнов загуби топката от Марселиньо в центъра на терена, атакуващият халф напредна към наказателното поле и ударът му прехвърли Николай Михайлов за 0:1.

В 35-та минута Мариани пусна отличен пас по земя към Паулиньо, но крилото се размина на сантиметри от това да засече топката във вратата на Пламен Илиев.

След почивката Лудогорец продължи да е по-опасният отбор на терена и в 52-та минута Вандерсон се откъсна зад защитата отдясно и стреля по диагонал, но топката мина встрани от целта. Малко преди да е изминал час игра пък Григоре засече с глава центриране от пряк-свободен удар, но и той не намери очертанията на вратата.

Шест минути преди края Свиерчок можеше да реши всичко в мача, но ударът му по диагонал не бе достатъчно точен, вместо да потърси Яцек Горалски, който беше на чиста позиция.

Вторият гол все пак падна във втората минута на добавеното време, когато Якуб Свиерчок изпълни бързо фаул, намирайки в наказателното поле Джоди Лукоки, който елиминира противников защитник и прати топката в мрежата за 0:2.

Така Лудогорец вече има 59 точки на върха и се откъсна на осем пункта пред Левски, който остава на третото място с 51 зад ЦСКА с 54.

Събития

90+4' Край на мача Край на мача. Лудогорец победи Левски с 2:0
90+2' Гол ГОООЛ за Лудогорец! Разградчани подпечатват трите точки с гола на Джоди Лукоки, който беше намерен от Свиерчок след бързо изпълнение на фаул и с добра техника отбеляза за 0:2!
90' Жълт картон Хали Тиам с жълт картон
88' Bнимание Удар от воле на Мариани беше блокиран от защитник в зелено!
84' Bнимание Диагонален шут на Шверчок профуча опасно близо до дясната греда на вратата на Левски.
81' Смяна за състезател влизащ в игра Яцек Горалски вместо него
81' Смяна за състезател излизащ от игра Марселиньо също е заменен
81' Смяна за състезател влизащ в игра Живко Миланов го заменя
81' Смяна за състезател излизащ от игра Нуно Рейш напуска игра
79' Жълт картон Давид Яблонски с официално предупреждение
77' Жълт картон Светослав Дяков е петият футболист с жълт картон в мача
72' Удар Опасен удар на Марселиньо от дъгата на наказателното поле мина встрани от целта
70' Смяна за състезател влизащ в игра Якуб Свиерчок ще застане на върха на атаката
70' Смяна за състезател излизащ от игра Калдудиу Кешеру е заменен от Стойчо Стоев
69' Жълт картон Григоре също получава жълт картон
64' Контузия или получаване на медицинска помощ Сериозен сблъсък в наказателното поле на Левски, където Николай Михайлов се сблъска с Буш след центриране. Вратарят обаче успява да се изправи на крака
63' Смяна за състезател влизащ в игра Сержиу Буш го заменя
63' Смяна за състезател излизащ от игра Мартин Райнов е първият заменен в Левски
60' Смяна за състезател влизащ в игра Абел Анисе влиза вместо него
60' Смяна за състезател излизащ от игра Серкан Юсеин напуска терена
57' Удар Удар на Григоре с глава след центриране от пряк-свободен удар, но топката е встрани
52' Bнимание Вандерсон се откъсна напред и стреля по диагонал, но топката мина встрани от целта
49' Жълт картон Паулиньо получава жълт картон
46' Начало на мача Начало на втората част
45+1' Край на мача Край на първата част
45' Жълт картон Козмин Моци получава картон след нарушение срещу Костов
39' Жълт картон Марселиньо също получава официално предупреждение
38' Жълт картон Жълт картон за Вандерсон
35' Bнимание Прекрасен пас на Мариани по земя, но Паулиньо се размина на сантиметри от това да засече топката във вратата на Лудогорец!
33' Удар Удар на Марселиньо, който се отклонява в тяло на защитник и излиза в корнер
31' Удар Удар на Мариани от над 30 метра, който минава встрани от вратата
22' Bнимание Възможност пред Левски да се върне мигновено в мача, но удар по диагонал на Станислав Костов се оплете от външната страна на мрежата на Пламен Илиев след намеса на стража.
21' Гол ГОООЛ за Лудогорец! След грешка на Мартин Райнов в средата на терена Марселиньо напредна към наказателното поле и ударът му прехвърли Михайлов за 0:1!
19' Bнимание Oтлична възможност пред Левски след като Костов пусна пас към Паулиньо на метър пред вратата, но Сисиньо се намеси в последния момент, за да избие топката от краката на футболиста в синьо.
10' Греда Малшанс за Лудогорец! Сисиньо центрира към Кешеру, който се извиси най-високо от всички, но нацели левия стълб на Левски!
8' Bнимание Какъв шанс пред Лудогорец! Вандерсон се откъсна напред и стреля, но Михайлов плонжира и рикушет в тялото му бе достатъчен топката да не попадне в мрежата на Левски!
6' Удар Удар от дистанция на Серкан Юсеин, но Михайлов улавя
4' Центриране Нуно Рейш пресича опит за ниско подаване на Вандерсон към Кешеру
1' Начало на мача Начало на срещата на "Георги Аспарухов"