Виляреал излъга Леванте (ВИДЕО)

В третата минута на допълнителното време Робер Пиер от Леванте си отбеляза автогол

Виляреал излъга с 2:0 като гост Леванте в среща от 27-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят вървеше към резултат 0:0, но “жълтата подводница” отбеляза два гола в добавеното време и се поздрави с жизненоважна победа, която може да се окаже решаваща в битката за оцеляване в елита, която Виляреал води този сезон.

Мачът можеше да се развие по съвсем различен начин, ако в 29-ата минута не бе отменен след намесата на системата ВАР голът на Рубен Рочина от Леванте. Попадението в крайна сметка не беше признато за редовно заради засада и резултатът остана 0:0.

В третата минута на допълнителното време Робер Пиер от Леванте си отбеляза автогол, а в 96-ата резервата Саму Чъкуезе реализира второто попадение за гостите с чудесен изстрел от границата на наказателното поле.

Така Виляреал взе глътка въздух и събра 26 точки, с които изплува над зоната на изпадащите, заемйки 17-о място. Леванте е на 15-а позиция с 30 точки и все още не може да се чувства спокоен за оцеляването си.