Девин Букър с 37 точки при победа на Финикс Сънс над Голдън Стейт Уориърс

Резултати от мачовете в NBA

Девин Букър отбеляза 37 точки, в това число и 13 поредни в последната четвърт, при изненадващата победа на Финикс Сънс със 115:111 като гост на Голдън Стейт Уориърс. "Слънцата", които са последни в Западната конференция и отдавна загубиха дори теоретични шансове за класиране в плейофите, прекъснаха серията си от 18 поредни загуби срещу шампионите. За последно Финикс победи Голдън Стейт на 9 ноември 2014 година.

Срещата започна много силно за домакините, които още в първата четвърт поведоха с 16 точки, но постепенно започнаха да губят аванса си и това позволи на Финикс да набере инерция. В третата и четвъртата част двата тима на няколко пъти разменяха водачеството, преди да дойде точковата серия на Букър, след която гостите поведоха с 11 точки. 23 секунди преди края Стеф Къри можеше да изравни резултата, но пропусна стрелба от тройката.

Друг проблем за Голдън Стейт се оказа о контузията на Кевин Дюрант. Крилото напусна в последната част с контузия на глезена, като до момента бе с 25 точки. Най-резултатен за Голдън Стейт с 28 бе Клей Томпсън, а Къри завърши с 18.

За победителите от Финикс Кели Убре прибави 22 точки към 37-те на Девин Букър.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 48 победи/19 загуби, Филаделфия 42/25, Бостън 41/26
Централна дивизия: Милуоки 50/17, Индиана 42/25, Детройт 34/31
Югоизточна дивизия: Маями 31/35, Орландо 31/37, Шарлът 30/36