Лацио наказа Юве в Торино и вече е на финал за Купата

Отборът на Лацио се класира на финал в турнира за Купата на Италия, след като победи Ювентус с 2:1 при гостуването си на стадио „Олимпико” в Торино и с общ резултат 4:2 елиминира „бианконерите”. Нов гол шедьовър на Сарате и малшанс за Ювентус класираха „орлите” на финала. Така Делио Роси и компания почти си осигуриха участие в Европа догодина.

Срещата започна много напрегнато и в първите 20-ина минути на терена присъстваха предимно единоборства и нарушения. Юве играеше повече с топката и натискаше своя съперник. Първото по-добро положение в мача бе изпуснато от Якуинта, който с глава не успя да преодолее Муслера. Малко след това и Мелберг можеше да вкара с глава, след центриране от ъглов удар, но шведът не успя да уцели вратата.

Стигна се до 38-ата минута, когато малко неочаквано гостите от Лацио поведоха в резултата. Поредният гол шедьовър на Мауро Сарате почти класира „орлите” на финал. Аржентинецът матира Буфон със страхотен фалцов удар от дъгата на наказателното поле и прати топката в горния ляв ъгъл – 0:1, като при този резултат завърши и първата част.

През второто полувреме в игра за Ювентус се появиха опитните Недвед, Дел Пиеро и Каморанези, и това моментално оказа влияние върху играта на „бианконерите”. Те обаче трябваше да преглътнат нов горчив хап в 52-ата минута, когато далечен удар на Коларов рикошира в крак на бранител на Ювентус и влетя неспасямо в мрежата на Буфон. Домакините натиснаха масирано и още в 55-ата минута се наложи Матусалем да чисти от голлинията след удар на Каморанези. След още 10 минути обаче Юве все пак върна едно попадение. Появилият се като резерва Алекс Дел Пиеро овладя отлично подаване на Каморанези и с техничен удар направи 1:2.

След гола Юве хвърли всичко в атака и в 74-ата минута Недвед можеше да отбележи с глава, но ударът му срещна левия страничен стълб. В 82-ата минута обаче амбициите на домакините бяха прекършени от главния съдия Никола Рицоли, който показа директен червен картон на Мауро Каморанези за реплика към него. Юве остана с 10 човека, но въпреки това опита да изравни. Недвед, който бе сред най-активните откакто се появи в игра, стреля много силно от дъгата на наказателното поле, но Муслера спаси неговия удар.

В последните минути на срещата домакините опитаха тотален натиск, но не успяха да пробият отбраната на Лацио и така резултатът остана непроменен. Така Лацио успя да победи Юве и като гост, и с общ резултат 4:2 се класира на финала, където ще чака победителя от сблъсъка Интер – Сампдория. „Моряците” имат класическа преднина от 3:0 от първия мач.

Ювентус – Лацио 1:2
0:1 Сарате 38’
0:2 Коларов 52’
1:2 Дел Пиеро 64’

: Буфон, Григера, Ариаудо, Мелберг, Де Челие, Маркиони (Каморанези 46’), Тиаго, Маркизио, Джовинко (Недвед), Трезеге, Якуинта (Дел Пиеро 61’)

Лацио: Муслера, Лихщайнер, Сивиля, Розенал, Коларов, Броки (Де Силвестри 55’), Ледесма, Матусалем (Дабо 72’), Фоджа (Маури 63’), Сарате, Роки