ИЗНЕНАДА: Зверев е аут от Индиън Уелс!

Мачът на Джокович беше прекратен след само един гейм

Германецът Ян-Ленард Щруф поднесе изненадата в третия кръг на тенис турнира в Индиън Уелс като изхвърли от надпреварата сънародника си Александър Зверев.

Щруф се наложи над №3 в света с 6:3, 6:1 за 70 минути. Това е първа победа за Щруф над Зверев в мач №5 помежду им. Германецът ще срещне в следващия кръг Милош Раонич.

В друг мач от трети кръг японецът Йошихито Нишиока обърна канадеца Феликс-Оже Алиасим в тричасова битка в три сета 6-7 (2-7), 6-4, 7-6 (7-5). В следващия етап азиатецът ще играе със сърбина Миомир Кецманович.

Новак Джокович и съперникът му в третия кръг Филип Колшрайбер пък изиграха само един гейм преди мачът им да бъде прекратен заради дъжд. Сърбинът спечели първия гейм на свой сервис, след което играта бе прекъсната при предимство за германския ветеран във втория гейм.

Двамата останаха на Корт №1 едва 18 минути. Джокович има 8 победи от 9 мача до момента срещу Колшрайбер. Победителят ще играе с французина Гаел Монфис, който даде само три гейма на испанеца Алберт Рамос-Винолас - 6:0, 6:3.

В същото време поставеният под №7 австриец Доминик Тийм не срещна трудности в мача си с французина Жил Симон и го отнесе с 6:3, 6:1. Следващото препятствие пред Тийм е 40-годишният хърватски гигант Иво Карлович.