Симеоне: В такъв момент просто трябва да свалиш шапка на съперника

Ние не отпадаме, защото играхме лошо, а защото Ювентус бе по-добър, допълни спецът

Треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне трудно преглътна загубата с 0:3 в реванша с Ювентус от 1/8-финала в Шампионската лига.

Това поражение изхвърли “Дюшекчиите” от надпреварата, а напред продължава “Старата госпожа”. Специалистът заяви, че играчите му не са се представили лошо в този мач, но съперникът просто е бил по-добрият отбор на терена.

“Ювентус игра по-добре. Имахме едно положение при удара с глава на Мората, но нищо повече. Юве не спираше да ни натиска и нахлуваше в наказателното ни поле, затова трябваше предимно да се защитаваме.

Поздравявам съперника, защото атакуваше много добре. Те бяха по-добрият тим и заслужено победиха. Истина е, че и ние направихме някои грешки, но те бяха по-добри в тактическо отношение и при печеленето на вторите топки”, призна Симеоне.

“Ювентус игра по подобен начин на нашата игра в първия мач. Ние не бяхме на нужното ниво и те заслужено продължават на 1/4-финал. Не смятам обаче, че това бе най-лошото ни представяне, нито мога да твърдя, че отборът е играл без характер. Просто съперникът игра по-добре и трябва да го поздравим.

Ние показахме добра игра в края на първата част и имахме едно чисто положение, но през второто полувреме не направихме достатъчно. Не успяхме да се противопоставим на противника ни. Смятам, че най-силната черта на Юве е тяхната преса. Дори и когато успявахме да се измъкнем от нея, след това губехме борбата за втората топка.

Искам да съм ясен. Ние не отпадаме, защото играхме лошо, а защото Ювентус игра добре. В такъв момент просто трябва да свалиш шапка на съперника”, допълни аржентинецът.

Гуардиола: Борим се за трите трофея