Валверде: Имаме сериозни амбиции в Шампионската лига

Меси продължава да намира начин да ни изумява, допълни наставникът

Треньорът на Барселона Ернесто Валверде имаше поводи за радост след категоричната победа с 5:1 над Лион и класирането на отбора му на 1/4-финала в Шампионската лига.

Наставникът заяви, че е доволен от представянето на неговите играчи и се надява тимът му да извърви целия път докрай в тази надпревара.

“Всеки ме пита за последните 20 минути, в които избухнахме, но явно забравяте, че ние изиграхме много силно първо полувреме, в което спокойно можеше да водим и по-убедително. Важно е да се отбележи, че отборът се съвзе след като допусна гол и бързо си върна преднината.

Този турнир е труден и всеки може да ти усложни живота. Но ние играхме добре и в двата мача, като в реванша просто бяхме по-ефективни в атака. Ние имаме сериозни амбиции в Шампионската лига.

Днес направихме важна стъпка, но вероятно така мислят и треньорите на останалите отбори, които достигнаха четвъртфиналите. Приемаме сериозно всичко, което ни предстои, но искаме да извървим целия път докрай”, заяви Валверде.

Наставникът не спести похвали и за звездата на тима Лионел Меси, който изигра блестящ мач, вкара два гола и асистира за още два.

“Видяхме поредния невероятен мач от Лео във всяко отношение - голове, подавания, асистенции, отнемане на топката… Въпреки че сме свикнали с него, той продължава да намира начин да ни изумява. Вероятно е страхотно, че Роналдо отбеляза три гола срещу Атлетико Мадрид, но Лео също бе невероятен тази вечер”, допълни специалистът.

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира