Радо Янков с нови две титли от държавното по сноборд

При дамите Живка Узунова отвя конкуренцията

Поредни титли от държавния шампионат по сноуборд в паралелните дисциплини спечели Радослав Янков (Амерс Спорт).

Първенството се проведе на 13 и 14 март в Осогово. Участие в днешният паралелен слалом днес взеха 30 състезатели от водещите български клубове.

При мъжете титлата спечели Радослав Янков, който на финала победи съотборника си Димитър Ганичев. При жените първа е Живка Узунова (Амер спорт). Първи при младежите старша (до 19 г) първи е Евгени Иванов (Амер Спорт).

В същата възрастова група при девойките спечели Лиа Манчева (Блейд).

В паралелният гигантски слалом на 13-и Янков отново е първи. При дамите в тази дисциплина спечели отново неговата съотборничка Живка Узунова.

Първи в старшата възраст до 19 г е Теодор Пашалиев (Амер Спорт). Лиа Манчева (Блейд) е първа при девойките.

Призьорите получиха медалите си от Георги Бобев, вицепрезидент на БФСки, Петър Паунов, кмет на община Кюстендил, Виктор Жеков, треньор на националните отбори и Георги Атанасов, национален треньор.