Мицова отпадна във втори кръг в Базел

Българката загуби за 33 минути от рускиня

Мария Мицова приключи участието си на силния турнир по бадминтон от Световните Суперсерии 300 в Базел (Швейцария) с награден фонд 150 хиляди долара.

Българката отпадна във втория кръг на сингъл жени и на смесени двойки. Мицова загуби от осмата поставена в схемата рускиня Евгения Косецкая с 18:21, 19:21 за 33 минути. Във втория гейм русенката водеше с 10:5, но рускинята изравни 18:18 и след 21:19 затвори мача.

На двойки Мария Мицова и Алекс Влаар отстъпиха в драматичен мач пред датчаните Матиас Баю-Смит и Рики Сьоби (Дания) с 21:17, 19:21, 25:27 за 58 минути.

По-късно днес европейските шампионки на двойки Стефани Стоева и Габриела Стоева, втори поставени в схемата, ще играят във втория кръг срещу Юлфира Барка и Джауза Фадхила Сугиарто от Индонезия.