Кой ще продължи след мегасблъсъка Барса – Юнайтед?

14 март 2019 21:53 Пламен Димитров

ОГРОМНА ДРАМА: Валенсия оцеля в Русия с гол в 93-та минута (ВИДЕО)

Валенсия оцеля след уникална драма в Русия! "Прилепите" измъкнаха 1:1 при гостуването си на ФК Краснодар в реванша от осминафиналите на Лига Европа. Изпавнителното попадение за испанците вкара Госало Гуедес в 93-ата минута. Така след 2:1 в първия мач Валенсия продължава в следващия кръг.

Първата сериозна опасност в мача дойде чак след половин час игра и беше на сметката на гостите. Карлос Солер овладя топката в наказателното поле на руснаците и стреля, но право в ръцете на вратаря на домакините.

Секунди след началото на второто полувреме Маурисио Перейра изпълни вълшебен свободен удар, но вратарят на Валенсия Нето направи невероятно спасяване.

В 54-ата минута Габриел Паулиста стреля с глава, а топката премина на сантиметри край десния страничен стълб на вратата на Краснодар.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Сюлейманов отбеляза за 1:0. Влезлият като резерва халф отправи силен удар с левия крак по диагонала, а топката влетя много във вратата на Нето.

Треньорът на "прилепите" Марселино реагира веднага и пусна нападателя Кевин Гамейро в игра. Именно той асистира на Гедеш за изравнителното попадение в третата минута на добавеното време. Португалецът залъга бранител на Краснодар и отправи добър удар, като топката спря в мрежата на домакините - 1:1 и Валенсия е на 1/4-финал.