Кой ще спечели Лига Европа?

15 март 2019 23:29 Пламен Димитров

Три финала за Вая Драганова на турнира в Киев

Вая Драганова ще играе в три финала на турнира по художествена гимнастика "Дерюгина къп 2019" в Киев (Украйна), който съпътства надпреварата от веригата Гран При. Българката зае седмото място в многобоя със сбор от 68.800 точки.

Драганова ще се бори за отличията във финалите с обръч (17.950 точки - осма оценка), с бухалки (18.950 точки - пета оценка) и с лента (16.850 точки - трета оценка).

Талантливата ни състезателка не успя да попадне сред осемтте най-добри гимнастички във финала с топка, като записа 15-ти резултат от 15.050 точки.

Другата ни представителка Йоана Николова завърши на 16-то място със сбор от 61.100 точки (16.100 с обръч, 16.150 с топка, 15.200 с бухалки и 13.650 с лента).

И двете националки допуснаха грешки в съчетанията си. За Йоана Николова това е първо голямо състезание след възстановяване от сериозна контузия, а Вая Драганова е дебютант в категория жени тази година.

Победителка е  Анастасия Салос (Беларус) със сбор от 79.500 точки, следвана от Олена Дутченко (Украйна) със 74.650 точки и Мария Сергеева (Русия) със 73. 700 точки.