Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

16 март 2019 19:41 Велизар Антов

Победната ера "Любо Пенев" в ЦСКА продължава, и Берое си мина по реда (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

ЦСКА завърши на второ място в класирането на редовния сезон с 57 точки, на пет от лидера Лудогорец, след като в последния си мач се наложи с 2:0 над Берое на „Българска армия”. ЦСКА имаше видимо надмощие през първото полувреме и „армейците” направиха няколко сериозни пропуска. В 18-ата Тиаго Родригес вкара първия гол в мача след отличен пас на Жоржиньо. Берое изравни играта след почивката, но не успя да затрудни отбраната или вратаря на „червените”. В добавеното време Едвин Джеси пробва прострелно центриране, при което Ерол Алкан си вкара автогол за крайното 2:0. След двубоя заралии остават на 5-ото място с 42 точки.

ЦСКА започна уверено двубоя и се настани в половината на Берое още в първите минути на срещата. В 14-ата минута домакините имаха отлична възможност да открият резултата. Али Соу и Малинов не се разбраха след грешка в отбраната и топката получи надясно Жоржиньо, негов шут обаче бе блокиран. Кълбото попадна в Малинов, който от няколко метра не успя да намери опразнената врата и би над напречната греда.

Две по-късно Енрике Рафаел бе изведен от Тиаго в наказателното поле, но шутира неточно.

В 18-ата все пак „армейците” откриха резултата. Жоржиньо преодоля Матеус Леони отдясно, след което добре намери непокрития Тиаго, който с плътен удар в горния ляв ъгъл завърши атаката.

Най-чистото положение за заралии преди почивката дойде в 29-ата минута, когато при центриране отляво Бодуров опита да изчисти, но прати в Камбуров, голаджията на Берое веднага пробва удар, но капитанът на ЦСКА успя да поправи грешката си и блокира с крак удара му.

До почивката домакините имаха още една добра възможност да отбележат, но Перниш излезе навреме и изби преди Жоржиньо да нанесе удар.

Динамиката се запази и през второто полувреме, като Берое по-често поглеждаше към противниковата врата. Още в 47-ата Бригидо можеше да върне гостите в мача, но не показа точност и стреля в аут след пробив отдясно.

В 61-ата Тиаго получи на линията на наказателното поле, но предпочете да подаде за Жоржиньо, който обаче бе изпреварен от Перниш и вратарят изби. При излизането стражът на Берое обаче се сблъска с Жоржиньо и получи контузия. Успя да играе още четвърт час, но в 77-ата бе заменен от Томаш.

В добавеното време Едвин Джеси получи отдясно и центрира прострелно от самата аутлиния, Ерол Алкан протегна крак, но вместо да избие в корнер, прати в мрежата зад Аргилашки за крайното 2:0.

Събития

90+3' Край на двубоя!
90+2' Автогол Нов гол за ЦСКА! Едвин Джеси пробва прострелно центриране, Ерол Алкан протегна крак и вкара в собствената си врата!
90' Три минути добавено време.
85' Смяна за състезател влизащ в игра Меска на негово място.
85' Смяна за състезател излизащ от игра Александър Цветков е заменен.
83' Жълт картон И Бикел получава картон.
82' Жълт картон Груб фаул на Турицов, който му носи картон.
82' Смяна за състезател влизащ в игра Рубен Пинто влиза на мястото на Тиаго.
82' Смяна за състезател излизащ от игра Голмайсторът Тиаго е заменен.
78' Удар Удар в аут от дистанция на Тиаго.
77' Смяна за състезател влизащ в игра В игра влиза вторият вратар Георги Аргилашки.
77' Смяна за състезател излизащ от игра Перниш няма да може да продължи двубоя и е заменен.
74' Жълт картон Милен Желев получава жълт картон.
72' Смяна за състезател влизащ в игра Едвин Джеси в игра за ЦСКА.
72' Смяна за състезател излизащ от игра Енрике Рафаел е заменен.
71' Кристиян Малинов задържа добре до аутлинията, но след пас към Тиаго удар не последва и топката бе изчистена.
68' Центриране Центриране на Тиаго, но Антов остана под топката.
65' Смяна за състезател излизащ от игра Матеус Леони е заменен.
65' Смяна за състезател влизащ в игра Педро Еуженио се появява на терена.
61' Тиаго е на стрелкова позиция, но предпочете да подаде на Жоржиньо, който обаче си поведе много дълго и Перниш излезе и изби. Вратарят на Берое се сблъска лошо с Жоржиньо и след края на атаката излезе лекарският екип.
60' Удар Баранов блокира удар на Жоржиньо и ЦСКА печели корнер.
56' Удар Центриране от корнер в пеналта на Берое, Нуно Томаш не успя да насочи с глава и изкара в аут.
53' Смяна за състезател влизащ в игра Евандро влиза в игра.
53' Смяна за състезател излизащ от игра Али Соу е заменен.
52' Жълт картон Леони и Жоржиньо се сблъскаха, за което футболистът на Берое получи жълт картон.
49' Жълт картон Иван Минчев получава жълт картон.
47' Удар Рубен Бригидо направи бърз пробив в половината на ЦСКА, но не успя да прати във вратата и стреля в аут. Втори удар за Берое към вратата на домакините.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2' Край на мача Полувреме.
45' Две минути добавено време.
44' Контузия или получаване на медицинска помощ Турицов центрира отдясно, Енрике Рафаел и Малинов се сблъскаха лошо при опит да играят с топката, Малинов има нужда от лекарска помощ.
42' Центриране Корнер за ЦСКА, след изпълнението му обаче топката е върната чак до Черниасукас.
38' Контузия или получаване на медицинска помощ Футболист на ЦСКА получава лекарска помощ.
34' Удар Иван Минчев пробва да изненада вратаря на ЦСКА с далечен удар, но изкара в аут.
33' Bнимание Нова неточност в отбраната на Берое, пас на Турицов в предни позиции за Жоржиньо и единствено бързото излизане на Перниш спаси гостите от втори гол.
29' Bнимание Камбуров получава в наказателното поле и единствено навременна намеса на Бодуров предотврати опасност за Черниаускас.
26' Контузия или получаване на медицинска помощ Жоржиньо получава лекарска помощ.
24' Центриране Центриране на Тиаго отдясно, Енрике Рафаел обаче не съумя да засече топката на няколко метра от вратата.
18' Гол ЦСКА повежда!!! Жоржиньо направи добър пробив на десния фланг, след което извади към непокрития Тиаго и португалецът с точен удар прати в мрежата за 1:0!
16' Bнимание Нов пропуск! Тиаго и Енрике Рафаел направиха добро двойно, Рафаел бе изведен на чиста позиция, но би неточно.
14' Bнимание Абсурден пропуск! Али Соу и Малинов не се възползваха от грешка в отбраната, Соу пусна топката за Жоржиньо, след което топката бе избита към Кристиян Малинов, който от няколко метра не уцели опразнената врата!
13' Удар Директен изстрел на Тиаго от фаул, но неточно в аут.
12' Баранов извършва фаул на метър-два от дъгата на пеналта.
10' Центриране Атака отляво на домакините, последва центриране на Тиаго, което Перниш улови.
8' Засада Подаване за Енрике Рафаел, който обаче е в засада.
3' Удар Удар от дистанция на Тиаго, но във вратаря.
2' Центриране от фаул в наказателното поле, но Перниш боксира, атаката продължи и ЦСКА печели корнер.
1' Начало на мача Начало на двубоя!