Уотфорд е първият полуфиналист за ФА Къп (ВИДЕО)

Голове на Капу и Глей пратиха "стършелите" на "Уембли"

Уотфорд се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като победи с 2:1 Кристъл Палас у дома. Етиен Капу (27) откри, но Миши Батшуай (62) върна гостите в мача. Андре Грей (79) изпрати "стършелите" на "Уембли".

Домакините поведоха след грешка на Гуаита, който се намеси лошо и топката стигна до Каткарт. Той от своя страна я пусна на пътя на Капу, който стреля в опразнената врата за 1:0.

Минута след това Деулофеу можеше да удвои, но този път Гуаита реагира далеч по-добре. В началото на второто полувреме и вратрят на домакините Аурелио Гомеш трябваша да се намесва решаващо. Таунзенд центрира топката от ъглов удар. Макс Майер засече с глава, но стражът успя да избие.

Натискът на Кристъл Палас след почивката даде резултат и в 62-ата минута Батчуай изравни. Белгиецът сам си изработи попадението, след като отне топката от Мариапа и стреля в далечния ъгъл.

В 79-ата минута резервата Грей обаче отново изведе домакините напред, след като засече от перфектно подаване на Перейра.

Пет минути преди края Гуаита спаси хубав изстрел на Дийни. Малко след това удар с глава на Каткарт бе изчистен от голлинията. В добавеното време шут на Батчуай профуча покрай далечната греда, като това бе последният шанс на лондончани. Така Уотфорд постигна трета победа над Палас през този сезон.