Зидан се завърна на бял кон и с три точки на "Бернабеу" (ВИДЕО)

Французинът върна в игра забравените Навас, Марсело и Иско

Реал (Мадрид) победи с 2:0 като домакин Селта в мач от 28-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Срещата беше повторен дебют на Зинедин Зидан начело на "белия балет", след като французинът се завърна на скамейката на мадридчани девет месеца, след като се раздели с клуба през лятото на 2018 година.

Зизу веднага показа своите идеи за това как трябва да изглежда отборът му, след като върна сред титулярите Кейлор Навас за сметка на Тибо Куртоа, както и Марсело и Иско, които бяха изпаднали в немилост при Солари.

Първото полувреме на "Бернабеу" премина по-добре за домакините, които имаха шансове да отбележат, но удари на Рамос, Бейл и Марсело бяха спасени от стража на гостите.

След почивката "белия балет" показа друго лице и атаките ставаха все по-опасни. Малко след 50-та минута Модрич и Бензема отправиха опасни удари, а в 62-та минута Иско отбеляза първия гол в срещата след комбинация с Бензема.

Домакините продлъжаваха с натиска и в 77-та Бейл вкара втория гол за Реал, който оформи и крайния резултат. Така мадридчани остават трети на две точки зад Атлетико (Мадрид) и на девет от лидера Барселона.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)