16 март 2019 21:45
Спортал

Звучен шамар за Атлетико и в Ла Лига (ВИДЕО)

Twitter

Отборът на Атлетико Мадрид остава в нокдаун след отпадането си от Шампионската лига и днес загуби с 0:2 при гостуването си на Атлетик Билбао в битка от 28-ия кръг на Ла Лига. Иняки Уилиямс (73) и Кенан Кодро (85) отбелязаха за баските. Тимът на Диего Симеоне изигра нов разочароващ мач и на практика развя бялото знаме в борбата за титлата. При победа на Барселона утре срещу Бетис каталунците ще се откъснат на цели десет точки десет кръга преди края.

Първото полувреме на “Сан Мамес” беше доста изравнено. И двата тима внимаваха много да не допускат пробойни пред своите вратари. Най-добрата възможност за “лъвовете” преди почивката се появи в 35-ата минута. Ибай Гомес беше изведен в наказателното поле, опита прехвърлящ удар, но Ян Облак изби по изключителен начин.

Две минути по-късно имаше съмнения за игра с ръка на Саул. Топката първо удари главата на халфа и заради това съдията не посочи бялата точка. В края на полувремето Антоан Гризман падна в наказателното поле след контакт с крака на Йерай Алварес. Съдията реши, че това не е дузпа. Според съдийския анализатор на Marca Андухар Оливер реферът е сгрешил, че не е назначил 11-метров удар.

През второто полувреме двата отбора продължиха борбата и публиката рядко виждаше опасности пред една от двете врати. В 61-ата Алваро Мората падна в наказателното поле в търсене на дузпа. Реферът Хайме Латре даде знак играта да продължи. Повторенията показаха, че испанският нападател извършва нарушение.

В 73-ата “дюшекчиите” се пропукаха и сами поканиха “лъвовете” да отбележат. Хосе Хименес сгреши при изнасянето топката, а след това не се видя воля за противодействие при контраатаката. Иниго Кордоба стреля по диагонала, а Иняки Уилиямс беше достатъчно бърз да коригира мерника на своя сънародник и отблизо реализира - 1:0. В 85-ата Ибай Гомес изведе резервата Кенан Кодро, той стреля, топката рикошира в крака на Хименес и излъга Облак за 2:0.