Шок за Солскяер и Манчестър Юнайтед! "Хищни вълци" ги изхвърлиха от ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уулвърхемптън сензационно победи „червените дяволи“ и е на полуфинал!

Уулвърхемптън поднесе изненадата в четвъртфиналите на ФА Къп, след като отстрани Манчестър Юнайтед с домакински успех 2:1.

„Вълците“ нанесоха второ поред поражение на „червените дяволи“, загубили със същия резултат и визитата си на Арсенал във Висшата лига миналата неделя.

Наставникът на гостите Оле Гунар Солскяер заложи на силен титулярен състав, но въпреки това неговите момчета не можаха да стигнат до чисти голови положения и логично загубиха.

Те започнаха по-добре мача и наложиха териториален натиск, ала той не доведе до нищо опасно, тъй като домакините бяха отлично подредени в защита и организираха мълниеносни контраатаки.

В 38-ата минута „червените дяволи“ поискаха дузпа след ситуация, напомняща много на онази от последната минута в реванша срещу ПСЖ от Шампионската лига в Париж.

Тогава наказателен удар бе отсъден след силен изстрел на Диого Дало в ръката на съперник, а сега при сходни обстоятелства и след консултация с ВАР арбитърът Мартин Аткинсън даде знак играта да продължи.

В 42-ата минута домакините направиха чудесна контраатака и Диого Жота бе изведен сам срещу вратаря, но Серхио Ромеро бързо излезе напред и с вещина отрази удара на португалеца.

Така първата част приключи при нулево равенство, а втората започна с опасен удар на Маркъс Рашфорд, но малко след това Ромеро отново трябваше да демонстрира класа.

Аржентинският страж, който замени титулярния вратар Давид де Хеа, направи невероятно спасяване след корнер и опит на Раул Химесен да го преодолее с глава.

Не след дълго Ромеро се намеси решително и след мощен шут на Жоао Моутиньо, който насочи топката отлично в горния десен ъгъл от границата на пеналта, ала се размина с първия си гол от септември миналата година насам.

По ирония на съдбата тогава 32-годишният халф се разписа точно срещу Юнайтед за равенството 1:1 на „Олд Трафорд“.

„Вълците“ обаче започнаха все по-често да се застояват в половината на съперника и в 70-ата минута Моутиньо проби отдясно.

Последва пас към Хименес в пеналта, а след серия от рикошети последният успя да нанесе удар и най-после да преодолее Ромеро, откривайки резултата – 1:0.

След това Юнайтед тръгна в атака, търсейки изравняването, но вместо това едва шест минути по-късно получи втори гол.

В 76-ата домакините проведоха поредната си образцова контра и Жота се справи с Люк Шоу, след което направи безпомощен и Ромеро, за да направи 2:0 и да хвърли в екстаз публиката на „Молиню“.

В 81-ата минута пък Виктор Линдельоф извърши грубо нарушение до тъчлинията и получи директен червен картон, ала след консултация с ВАР реферът промени решението си и показа само жълт на защитника.

В петата минута от добавеното време Рашфорд все пак върна един гол за Юнайтед, но за повече гостите нямаха сили.

Така в крайна сметка Уулвс стигна до заслужен успех и се класира за полуфиналите, където са още отборите на Уотфорд и Манчестър Сити.

Последният тим в следващата фаза ще стане ясен в неделя следобед, когато Милуол приема Брайтън.