ОБЗОР: Лацио разнищи Парма в Рим и гледа смело към Европа (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати от обедните мачове на Ботуша

Един от претендентите за място в европейските клубни турнири през следващия сезон Лацио разби с 4:1 Парма на своя "Стадио Олимпико" в мач от 28-ия кръг на Серия А.

Бианкочелестите вкараха всичките си попадения през първата част, а второто полувреме стигна на пармалатите за почетен гол.

Срещата в Рим започна много активно за домакините и до 10-та минута Милинкович-Савич и Кайседо бяха отправили три удара в очертанията на вратата. В 22-та минута Марушич откри, след като получи в наказателното поле и с хубав нисък изстрел прониза Луиджи Сепе. Само две минути по-късно игра с ръка в наказателното поле на Парма донесе дузпа за Лацио, която Луис Алберто превърна в гол за 2:0.

Бедите за гостите обаче не спираха и в 38-та отново испанецът беше точен след страхотен изстрел извън наказателното поле. Четвъртият гол падна минута преди почивката, когато Сенад Лулич беше намерен на границата на наказателното поле след корнер и с плътен изстрел прати топката ниско в ъгъла.

След почивката Лацио видимо излезе да задържи аванса си и без много енергия да приключи мача. Това даде малко повече свобода на действие на Парма, които в 77-та минута стигнаха до почетен гол в срещата, дело на Матиа Спрокати.

Така Лацио събра 45 точки и се настани на шестото място, изпреварвайки Торино, който вчера загуби от Болоня и Аталанта, записали равен срещу последния Киево. Лациалите са на пет точки от топ 4, както и с мач по-малко.