Юве капитулира за първи път от началото на сезона в Серия "А" (ВИДЕО)

"Бианконерите" загубиха с 0:2 като гости на Дженоа, Роналдо не игра

Ювентус претърпя първа загуба в Серия А, след като отстъпи с 0:2 при визитата си на Дженоа от 28-ия кръг на Серия А. „Грифоните“ стигнаха до успеха с голове на бившия играч на „бианконерите“ Стефано Стураро и Горан Пандев.

„Бианконерите“ бяха без своята голяма звезда Кристиано Роналдо.

Вратарят на Ювентус Матиа Перин направи страхотно спасяване в 17-та минута, когато отрази удара на Антонио Санабрия и изби в корнер.

Футболистите на Дженоа имаха претенции за дузпа в 32-та минута. Съдията Марко Ди Бело разгледа ситуацията с ВАР и прецени, че няма основание да свири такава.

Пауло Дибала се разписа в 56-та минута, но след разглеждане на ситуацията с ВАР бе преценено, че аржентинският нападател е бил в положение на засада и голът не бе зачетен.

Дженоа поведе в 72-та минута. Горан Пандев комбинира със Стефано Стураро, който отправи удар от дистанция, а топката влетя в долния ляв ъгъл на Перин.

Дженоа успя да удвои своята преднина в 81-та минута. Домакините организираха много добра контраатака. Куаме взаимодейства с Горан Пандев, който с прецизен удар вкара топката в левия ъгъл на вратата на Матиа Перин.

Ювентус е лидер в класирането с актив от 75 точки, а Дженоа е тринадесети с 33 точки.