ДРАМА В ЛОНДОН! Ливърпул надви слабак с късна дузпа (СНИМКИ+ВИДЕО)

Мърсисайдци дръпнаха с две точки на Манчестър Сити в битката за титлата

Един от главните претенденти за титлата във Висшата лига Ливърпул имаше доста трудно гостуване в Лондон на предпоследния в класирането Фулъм. "Мърсисайдци" се поздравиха с крайния успех, но той не дойде никак лесно.

Срещата на "Крейвън Котидж" започна изненадващо равностойно, като Мохамед Салах отправи първия изстрел по посока на една от двете врати в 4-та минута, а Мишел Сери отговори с удар покрай гредата на Алисон малко по-късно. Ливърпул постепенно успя да изтласка съперника си в неговата половина и в 26-та минута Мане проби отляво, подаде към Фирмино, който върна топката успоредно на гол линията и отново Мане бе там, за да вкара за 0:1.

След почивката Ливъпул продължи да е по-добрият отбор на терена, но атаките им не водеха до нови голове. Вайналдум и Ван Дайк пропуснаха отлични шансове и това се оказа критично, тъй като в 74-та бившият футболист на "мърсисайдци" Райън Бабел се възползва от неразбирателство между Ван Дайк и Алисон и открадна върната топка, за да изравни резултата.

Последва истинска офанзива на гостите и само седем минути по-късно те стигнаха до дузпа, която Джеймс Милнър реализира, за да отбележи решителния втори гол за успеха.

Така Ливърпул се върна на върха във Висшата лига с 76 точки - на две пред Манчестър Сити, които обаче са с мач по-малко. Фулъм пък остава на 19-то място с 17 точки.