Евертън продължи мъките на Челси след 2:0 на "Гудисън Парк"

"Карамелите" надвиха лондончани през втората част

Евертън победи с 2:0 Челси като домакин в мач от Висшата лига на Англия. "Карамелите" показаха по-добра игра през вторите 45 минути на "Гудисън Парк" и напълно заслужено си тръгнаха с трите точки.

Срещата започна по-добре за гостите, които застрашиха първи противниковата врата с удар на Еден Азар. След 20-та минута пък Жоржиньо и Рос Баркли също нанесоха опасни удари.

Втората част обаче Евертън бе преобразен и още в 49-та минута Ричарлисон откри резултата с глава. "Карамелите" продължиха с добрата си игра и в 58та Майкъл Кийн стреля, но неточно. Така се стигна и до 72-та минута, когато Гилфи Сигурдсон реализира дузпа, дадена малко по-рано и оформи крайното 2:0.

В последните минути Хъдсън-Одой можеше да вкара почетен гол за лондончани, но ударът му беше спасен. Така Челси за втори пореден кръг не победи, след като завърши наравно 1:1 с Уулвърхемтън преди седмица и остава на шестото място с 57 точки. Евертън пък се изкачи на 11-та позиция с 40 пункта.