Левски следи ситуацията с Краев

През лятото сините ще се пробват за него и Кристиян Димитров

Левски следи ситуацията с бившия си футболист Божидар Краев. Офанзивният футболист е изпаднал в немилост в клубния си тим Мидтиланд, а “сините” ще проверят как могат да си го върнат през лятото.

21-годишният футболист напусна Левски през лятото на 2017 година и премина в датския тим. През есента Божидар беше на ниво в мачовете на националния отбор в турнира Лигата на нациите. Той игра в пет двубоя, като в четири от тях започна като титуляр. Той вкара и два гола при победата над Словения като гост с 2:1.

Краев вече е със статута на ненужен в Дания. Той не попадна в групата за последните два шампионатни мача с едни от най-слабите тимове в лигата - Хобро (2:1) и Сьондерийске (2:1). Той все пак записа участие за Купата на 13 март, като поигра 14 минути срещу лидера в трета лига Колдинг (2:0).

Врачанинът има едва 11 участия и само 297 игрови минути в първенството, като само два пъти е бил титуляр и то в началото на сезона на 20 юли и 26 август. През миналия сезон той записа 17 участия, 1 гол и 464 минути в Суперлигата. Мидтиланд тогава стана шампион, а сега завърши редовния сезон втори на точка от Копенхаген.

В същото време Левски не се отказва от централния защитник на Ботев Пловдив Кристиан Димитров. През зимата сините направиха няколко опита да привлекат 22-годишния бранител. Той е несменяем титуляр в редиците на Николай Киров. Треньорът му даде шанс през лятото, а след това младокът  му се отблагодари с добри игри. Високият 190 сантиметра футболист взе участие в 25 шампионатни мача този сезон. В тях той успя да вкара 3 гола, получи и пет жълти картона.

През миналата седмица сините направиха опит да заздравят защитата, като привлякоха французина Седрик Унтонджи.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски