Берое спечели редовния сезон в Балканската лига

Старозагорци надвиха драматично Блокотехна

Берое спечели редовния сезон в Балканската лига. В директна битка за първото място, българският тим победи като гост македонския Блокотехна със 104:100. Двубоят бе много оспорван, като до последно победителят не бе ясен. В този мач участие не взе Тре Когинс.

Баскетболистите на Любомир Минчев завършват тази фаза на турнира с 11 победи и само едно поражение. Съперникът им днес е с баланс 9-3. И двата тима вече си бяха осигурили място във Финалната четворка, където ще бъдат още Академик Бултекс 99 и Теута Дуръс.

Двойките в полуфиналите ще станат ясни след изиграването и на последния мач утре, който противопоставя Кожув и Академик Бултекс 99.

Двубоят започна много равностойно, като в началните минути играта вървеше кош за кош. След това домакините успяха да дръпнат със 7 точки, но след силни финални минути на частта, Берое намали изоставането си на 27:29.

В началото на втория период българският тим поведе, но не успя да задържи дълго аванса си. Блокотехна отново започна да трупа разлика и три минути преди почивката тя вече бе двуцифрена при 52:42. Александър Янев отговори с шест поредни точки, а след размяна на кошове след първото полувреме домакините водеха с 57:52.

Малко след паузата баскетболистите на Любомир Минчев за пореден път поведоха при 64:63. Последваха оспорвани минути, а преди заключителната четвърт Берое бе напред със 79:76.

Тимът от Стара Загора започна много силно последната част и шест минути преди сирената поведе с двуцифрена разлика при 90:80. Блокотехна успя да стопи пасива си само на една, но Берое не допусна нов обрат и спечели срещата.

Конър Франкамп бе най-резултатен за успеха с 23 точки. Пол Милър вкара 16, с 15 е Николай Стоянов. Александър Янев се отчете с 12, а по 11 добавиха Станислав Ваклинов и Терънс Дженингс.

За Блокотехна по 28 точки отбелязаха Брандън Пен и Данило Миятович.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)