Голдън Стейт поведе колоната на Запад

Вижте всички резултати в НБА от изминалата нощ

Голдън Стейт си върна първотоо място в Западната конференция след победа над Минесота със 117:107, като Стеф Къри вкара 36 точки, а 22 от тях дойдоха в третата част.

Клей Томпсън добави 28, а останалите реализатори бяха Йонас Йеребко с 18, Кевин Дюрант със 17, докато Дреймънд Грийн взе 10 борби и подаде 9 асистенции.

Уориърс се върнаха на победния път след поражението от Сан Антонио в понеделник и изпревариха на върха в Конференцията Денвър (47-22), като имат една победа повече. Къри вкара 8 от 14 опита от тройката.

За домакините с най-много се разписаха Карл-Антъни Таунс с 26 точки и 21 борби и Андрю Уигинс с 20 точки, 8 борби и 6 асистенции. Тимбъруулвс инкасираха четвърта поредна загуба и са втори под чертата за плейофите на Запад.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Шарлът- Филаделфия 114:118
Атланта- Хюстън 105:121
Милуоки- Лос Анджелис Лейкърс 115:101
Минесота- Голдън Стейт 107:117
Сакраменто- Бруклин 121:123
Лос Анджелис Клипърс- Индиана 115:109