ЦСКА срази Пирин

В първата 1/4-финалната среща от Суперлигата за мъже, който се игра в столичната зала “Васил Симов”

Волейболистите на ЦСКА победиха Пирин (Разлог) с 3:0 (25:22, 31:29, 25:20) в първата 1/4-финалната среща от Суперлигата за мъже, който се игра в столичната зала “Васил Симов”.

Втората среща е на 23 март, събота, от 18:00 часа в Разлог. Играе се до 2 победи от три мача.

Домакините от ЦСКА започнаха по-силно в първия гейм и взеха преднина от 16:10. Постепенно гостите от Пирин се доближиха стопиха пасива си само до точка - 22:23. Армейците обаче не изпуснаха инициативата и спечелиха гейма с 25:22. Втората част беше изключителна оспорвана. В края Пирин имаше 4 геймбола да изравни, но не се възползва. ЦСКА на свой ред взе преднина и след ас на Пламен Шекерджиев удвои аванса си след драматично 31:29. В третия гейм "червените" натиснаха Пирин и със сервис, играха по-уверено и спечелиха с 25:20 и 3:0.

Най-полезен за ЦСКА бе Пламен Шекерджиев с 20 точки (2 блока, 1 ас, 68% ефективност в атака и 55% позитивно посрещане), а Венцислав Георгиев добави още 16 точки (2 блока, 1 ас и 68% ефективност в атака) за победата. За тима на Пирин Йордан Желязков (2 аса и 46% ефективност в атака) и Костадин Гаджанов (2 блока и 77% ефективност в атака) завършиха с 13 и 12 точки.