Страхотен старт за Белгия в квалификациите за Евро 2020 (ВИДЕО)

"Червените дяволи" сразиха Русия с 3:1, Еден Азар блесна с два гола

Белгия стартира квалификациите за Евро 2020 с победа срещу основния си конкурент за първото място в Група I – Русия. „Червените дяволи” спечелиха с 3:1 двубоя и се изравниха с Кипър и Казахстан, които по-рано днес също записаха успехи. Юри Тилеманс откри резултата, записвайки и първия си гол с националната фланелка, но грешка на Куртоа позволи на гостите да изравнят. Еден Азар бе точен на два пъти – в края на полувремето от дузпа и в 88-ата минута, с което донесе победата за своя тим.

Срещата започна добре за домакините, които още във 2-ата минута бяха много близо до откриващо попадение. Еден Азар напредна през центъра и подаде за Батшуай, който финтира лесно игарч на „сборная”, но си поведе прекалено силно и Гилерме излезе навреме, за да избие в корнер.

„Червените дяволи” определяха темпото на игра и в 14-ата минута нанесоха своя удар. Батшуай започна атака на Белгия, подавайки на Еден Азар, нападението мина през Кастан, който подаде на Тилеманс и футболистът на Лестър имаше време да си нагласи топката, след което да я прати в долния десен ъгъл на вратата на гостите.

Много бързо „сборная” изравни резултата след неочаквана грешка на Тибо Куртоа. Топката бе върната към Куртоа, той задържа и тръгна да излиза от вратарското поле, бе притиснат от Дзюба и вместо да изчисти подаде на Черишев, който нямаше как да сгреши на празна врата – 1:1.

В 38-ата гостите оцеляха благодарения на навременна намеса на Джикия, който изби от голлинияра удар на Батшуай.

В самия край на полувремето Белгия отново поведе в резултата. Еден Азар бе фаулиран от Жирков в наказателното поле, за което реферът отсъди дузпа, а 11-метровият наказателен удар бе изпълнен точно от Еден Азар за 2:1 в 45-ата минута.

„Червените дяволи” бяха по-активният отбор и през второто полувреме, но като цяло липсваха сериозните опасности и пред двете врати.

В 78-ата късметът покри руския тим, след като при центриране на Торган Азар топката бе засечена от Батшуай, но кълбото срещна десняи страничен стълб.

Десет по-късно Белгия сложи точка на спора. При центриране отдясно Джикия се подхлъзна и не успя да избие, Батшуай не очакваше този подарък и не нанесе удар от малка дистанция, топката се отклони към Еден Азар и капитанът на белгийците с точен удар оформи крайното 3:1.

Малко преди края на двубоя Александър Головин получи втори жълт картон и бе изгонен.