21 март 2019 22:10
Спортал

Дания отърва загуба в последния момент в контрола

Twitter

Дания едва се спаси от загуба при гостуването си на Косово в приятелски мач, който бе последна проверка и за двата тима преди първите им срещу от квалификациите за Евро 2020. Пред екзалтираните фенове на стадион “Фадил Вокри” в Прищина косоварите, които са в една група с България, на два пъти повеждаха, но гол на Пиер-Емил Хьойберг в последната минута ги лиши от престижна победа.

Въпреки неофициалния характер на мача, домакините дадоха всичко от себе си, за да постигнат положителен резултат, който да им вдъхне допълнително самочувствие преди двубоя срещу нашия национален отбор в понеделник. Те излязоха напред в резултата в 42-ата минута с попадение на Амир Рахмани. Футболистът на Динамо (Загреб) беше точен с глава след центриране от фаул.

Датчаните заиграха по-атакуващо след почивката и в 63-ата минута получиха дузпа, която звездата на Тотнъм Кристиан Ериксен реализира. Не след дълго обаче Бесарт Челина отново даде преднина на Косово. Чак в добавеното време Хьойберг измъкна “Червения динамит” - 2:2.

В Косово веднага отбелязаха, че през последните 12 месеца отбори като Чили, Швеция, Мексико, Франция, Уекс, Ейре и Австрия не успяха да вкарат гол на датчаните, а тимът на Бернар Шалан го стори на два пъти.

България гостува в Прищина в понеделник, а преди това приема Черна гора в петък на стадион “Васил Левски”.

КОСОВО - ДАНИЯ 2:2
1:0 А. Рахмани (42)
1:1 К. Ериксен (63) д.
2:1 Б. Челина (66)
2:2 П. Хьойберг (90)