Голдън Стейт с убедителна победа срещу Индиана в Оукланд

Вижте всички резултати в НБА от последната нощ

Тимът на Голдън Стейт Уориърс се наложи над Индиана Пейсърс със 112:89 у дома в двубой от Националната баскетболна асоциация. Решаваща в мача се превърна третата четвърт, спечелена от "воините" с 35:19.

Демаркъс Казънс от отбора на домакините реализира дабъл-дабъл - 19 точки и 11 борби, Клей Томпсън добави 18 т., Кевин Дюрант и Стеф Къри - по 15.

Голдън Стейт с актив от 49 победи и 22 поражения е лидер в Западната конференция. За Индиана това е четвърта поредна загуба.

Финикс Сънс претърпя тежко поражение у дома от Детройт Пистънс с 98:118. Най-резултатен в срещата стана гардът на "слънцата" Девин Букър с 26 точки.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 51 победи/21 загуби, Филаделфия 47/25, Бостън 43/29
Централна дивизия: Милуоки 53/19, Индиана 44/29, Детройт 37/34
Югоизточна дивизия: Маями 35/36, Орландо 34/38, Шарлът 32/39