Левски Илиана спечели титлата при жените на държавното първенство

При девойките младша възраст шампион е Левски Триадица първи отбор с 84.350 точки

Първият тим на Левски Илиана спечели титлата при жените на държавното отборно първенство по художествена гимнастика в зала "София". Организатори са БФХГ и клуб "Академик". Главен съдия на състезанието е Даниела Велчева.

Гимнастичките от Левски Илиана в състав Катрин Тасева, Татяна Воложанина и Мадлен Сергеева печелят златото за втора поредна година. Грациите на клуба събраха общ сбор от 134.600 точки. Гимнастичките на Левски Илиана 1 бяха трети след изпълненията с обръч и топка вчера, но днес изиграха много силни композиции с бухалки и ленти и завършиха на върха в класирането.

Първият състав на Левски в състав Невяна Владинова, Леонор Божанова и Лъчезара Пекова зае второ място със 129.750 точки. Бронзовото отличие спечели гимнастичките на Левски Триадица първи отбор - Боряна Калейн, Йоанна Ангелова и Вая Драганова със 129.625 точки. В топ 6 са още Авангард (София) със 114.650 точки, Чар ДКС (Варна) със 110.650 точки и Етър Елит 1 (Велико Търново) със 105.100 точки.

При девойките младша възраст шампион е Левски Триадица първи отбор с 84.350 точки. Тимът е в състав Жана Пенчева, София Павлова и Алис Шакирова. На второ място е Грация (Варна) първи отбор с 81.050 точки, пред Авангард със 79.675 точки. В събота и неделя първенството продължава с отборната надпревара при девойките старша възраст.