Спартак излезе шести след успех срещу Ямбол

Плевенчани спечелиха с 83:69 домакинството си

Спартак (Плевен) спечели с 83:69 домакинството си на Ямбол и задмина съперника в класирането на НБЛ, излизайки на шесто място във временното подреждане. Плевенчани вече имат 8 победи и 10 загуби, докато ямболии са с по-лош баланс - 7 успеха и 12 поражения.

Николай Маринов с 19 точки и 7 асистенции бе най-резултатен за победителите, а Константин Коев вкара 17 точки и овладя 7 борби. Домакините нанизаха 11 тройки от 30 опита в зала “Балканстрой” днес, а освен двамата топреализатори, Николай Върбанов (13), Иван Лилов (11) и Цветослав Острев (11) също преминаха границата от 10 вкарани точки.

Спартак дръпна напред в резултата във втората четвърт, след като загуби първата с 16:19, но на почивката вече бе напред с 41:37. Играчите на Александър Дяковски увеличиха разликата в своя полза в третия период, който бе спечелен с 18:11, а във финалните 10 минути узакониха триумфа си за финалното 83:69.

Евгени Иванов и Айзия Уилямс вкараха по 13 точки за гостите, а Станислав Говедаров добави 12.