Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

22 март 2019 21:49 Николай Георгиев

Симеон Славчев: След мача паднахме на земята и наведохме глави от съжаление

Симеон Славчев коментира равенството на българския национален отбор срещу Черна гора в квалификациите за Евро 2020.

"Съжалението е огромно. След мача паднахме на земята и наведохме глави от съжаление, че изпуснахме победата. Водеха ни с 0:1, но ние не спряхме до последно. Следващият мач трябва да поправим тази грешка, тъй като за мен това е грешна стъпка, неуспявайки да победим пред нашите фенове.

Първото полувреме играхме добре тактически. През втората част положително бе, че стигахме до положения, но негативното е, че ги изпускахме. Дадохме всичко в края, за да обърнем мача. Отличавам феновете, че ни подкрепяха до последно и дано продължи така. Ние сега трябва да спечелим следващия мач.

Казаха ми, че контузията на Ивайло Чочев е много тежка. Докато беше на терена, печелеше всичко и бе отличен с топката. Дано се възстанови бързо. В моята глава бе, че исках да победим заради него, тъй като ми е приятел. Второто полувреме се вдигнахме и играхме силно. Това значи, че нямаме психологически проблем и отиваме в Косово да се реваншираме за днешния равен резултат. Положителното е, че изравнихме и показахме характер", каза Славчев.