Франция с летящ старт в квалификациите за Евро 2020 (ВИДЕО)

"Петлите" с четири гола при гостуването на Молдова

Световните шампиони Франция победиха с 4:1 Молдова като гост в първия си мач от квалификациите за Евро 2020.

Срещата в Кишинев премина под пълния контрол на французите и трите гола беше най-малкото, с което домакините можеха да се разминат в мача.

Малко след 10-та минута Килиян Мбапе и Антоан Гризман отправиха първите изстрели по посока на Коселев, а в 24-та нападателят на Атлетико (Мадрид) откри резултата. Само три минути по-късно Рафаел Варан покачи на 2:0 след гол с глава.

След половин час игра Мбале и Матюиди бяха близо да оформят класическа преднина, но без успех. Голът обаче дойде в 36-та минута, когато точен бе Оливие Жиру

Гостите излязоха за второто полувреме с идеята да доиграят срещата, като далеч по-различната им игра доведе до първия изстрел по посока на Лорис чак след 64 минути игра. В следващите минути Погба, Павар и Мбапе бяха близо до четвърти гол, но Коселев се справи с ударите им.

Tри минути преди последния съдийски сигнал Мбапе все пак стигна до гола, който търси през цялата среща, за да покачи на 4:0, а в 89-та Владимир Амброс вкара почетното попадение за домакините.

Така финалистът от предишното Европейско първенство оглави група Н заедно с Турция и Исландия.