Кой ще е шампион на Англия?

22 март 2019 23:37 Пламен Димитров

"Трите лъва" не показаха милост и разкъсаха Чехия (ВИДЕО)

Twitter

Англия стартира без колебания и с изразителна победа в квалификационна Група „А” за Евро 2020. Селекцията на Гарет Саутгейт постигна успех с 5:0 над Чехия на „Уембли”, като в герой за „трите лъва” се превърна Рахийм Стърлинг с хеттрик. Един гол добави и Хари Кейн, а Калас си отбеляза автогол пет минути преди края на редовното време. Така англичаните са първи в класирането с 3 точки, а България и Черна гора, които са в същата група и днес завършиха при резултат 1:1, делят второто място. Косово играе в понеделник първия си мач, който е срещу България.

„Трите лъва” доминираха през първото полувреме и още в първите минути на двубоя взеха инициативата.

Още в първата възможност за откриване на резултата домакините поведоха. В 24-ата минута, при многоходова атака, Хари Кейн пусна към десния фланг за Джейдън Санчо, който с брилянтен пас към далечната греда намери Стърлинг и нападателят отклони към опразнения ъгъл.

В 39-ата при центриране в пеналта на чехите топката бе избита с глава от Калас, но право на крака на Санчо, който засече в движение, кълбото отиде в Хари Магуайър, който обаче не успя от малък ъгъл да насочи във вратата.

В последната минута от редовното време Деле Али отправи техничен пас с петичка за Стърлинг, той премина между няколко бранители, след което бе съборен в пеналта и съдията отсъди дузпа. Хари Кейн бе безкомпромисен и Англия поведе точно преди почивката с 2:0.

Томас Сучек можеше да намали пасива на Чехия в началото на второто полувреме, но след удара му с глава топката мина опасно близо до десния страничен стълб.

В 60-ата минута Джейдън Санчо, който дебютираше в официален мач за Англия, бе близо да добави към асистенцията си и гол, но след негов удар топката бе избита от голлинията от Новак.

Две по-късно „трите лъва” направиха преднината си недостижима. Пас в предни позиции на домакините бе спрян от бранител, но топката се отби в негов съотборник и попадна в Стърлинг, той овладя с гръб към вратата и след бързо завъртане прати в мрежата за класическото 3:0.

Хеттрикът на Стърлинг стана факт в 69-ата минута, като отново късметът бе на страната на англичаните. Стърлинг пробва далечен удар извън пеналта, топката се отби в Челустка и заблуди вратаря Павленка, който успя само да проследи с поглед как кълбото влиза в мрежата за четвърти път.

В 75-ата Патрик Шик отправи много добър удар от дъгата на пеналта, но топката премина встрани от страничната греда. В ответната атака Хари Кейн отправи коварен шут към долния ляв ъгъл, но Павленка внимаваше и изби с плонж.

В 85-ата минута се видя за пореден път липсата на късмет на чехите. Калъм Хъдсън-Одой, който също дебютираше в официален мач за Англия, пробвай диагонален удар, Павленка плонжира и успя да избие. Топката обаче се насочи към Калас, който отклони в собствената си врата за крайното 0:5.