Етър надигра лидера във Втора лига

„Виолетовите“ победиха като гости Царско село в контрола с 3:1

С контролен мач срещу лидера във Втора лига Царско село завърши Етър лагера си в столицата, съобщиха от лагера на „виолетовите“.

Те бяха на подготовка в едноименния комплекс в паузата на първенството заради квалификациите на националните отбори.

Етър постигна победа с 3:1 над силния състав на „царете“ след попадения на Иван Петков, Крум Стоянов и Даниел Младенов в столицата.

Още в първите минути на мача възпитаниците на Красимир Балъков поведоха. Крум Стоянов центрира от фланга и таранът Иван Петков с глава насочи топката в мрежата – 0:1. Малко след това домакините изравниха за 1:1. До почивката обаче Етър отново поведе с красив гол на Крум Стоянов. Защитникът предприе самостоятелен пробив от центъра, мина през защитата и се разписа за 1:2.

В 52-ата минута етърци стигнаха и до трето попадение. Милчо Ангелов пусна топката пред опразнената врата към Дани Младенов, който с лекота направи резултата 1:3. До края и домакините имаха възможности, но защитата на Етър не допусна изненади и промяна на резултата не последва.

Етърци се прибират днес във Велико Търново и от началото на следващата седмица започват целенасочено да се готвят за трите поредни домакинства – на 29 март и 5 април срещу Верея и Ботев (Враца) в първенството на Първа лига и чакания с интерес четвъртфинал за Купата на България срещу Локомотив (Пловдив) на 2 април от 18:30 ч. на стадион „Ивайло”.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили