Швейцария надви Грузия като гост

Швейцарците изиграха отлично второ полувреме

Националният тим на Швейцария надигра с 2:0 като гост Грузия в първата среща от квалификационна Група “D” за Евро 2020. Швейцарите взеха трите точки след силно второ полувреме, в което имаха немалко голови положения и реализираха две попадения.

В 57-ата минута Стивен Цубер получи топката от Брийл Емболо и с премерен шут около границата на наказателното поле изведе швейцарците напред в резултата. Точка на спора сложи Денис Закария, който стана автор на втория гол. Резервата Албиан Айети бе изведен очив  очи с грузинския страж Гьорги Лория, но не успя да го преодолее.

Топката обаче се озава в Закария и той с лекота я изпрати във вратата.Другите три отбора в тази група са Дания, Ейре и Гибралтар. В 19,00 часа ирландците гостуват на Гибралтар, а Дания почива.