Испания се скъса да пропуска, но взе три точки от Норвегия (ВИДЕО)

Решаващ гол на капитана Рамос донесе успешния старт за Ла Фурия

Испания стартира с победа квалификационния цикъл за Евро 2020, побеждавайки с 2:1 Норвегия на стадион „Местая” във Валенсия. Ла Фурия направи куп пропуски, но все пак стигна до трите точки и се изравни с Швеция и Малта, които днес спечелиха двубоите си също с 2:1. Норвегия, Румъния и Фарьорските о-ви остават без точка след първите си мачове. Родриго откри в 16-ата след перфектна асистенция на Жорди Алба, а Джошуа Кинг изравни от дузпа в 65-ата. Голът на победата за домакините донесе капитанът Серхи Рамос от дузпа в 71-ата.

Испания имаше пълно надмощие през първото полувреме, като домакините можеха да отбележат на няколко пъти, но се оттеглиха на почивката само с гол аванс.

Първата възможност за Ла Фурия се откри в 5-ата минута, когато Мората засече центриране отляво, но прати във вратаря.

В 16-ата Жорди Алба направи бързо двойно с Асенсио, след което центрира технично към Родриго, който засече в движение от линията на вратарското поле, откривайки резултата.

Няколко минути след това Родриго можеше да отбележи втори гол, но след техничен негов удар Ярстейн изби.

Най-чистото положение за норвежците дойде в 31-ата минута. Хенриксен направи силно центриране отдясно, Де Хеа плонжира в опит да избие, но не успя да играе с топката, а Елеунуси от няколко метра направи фрапантен пропуск и от няколко метра не успя да вкара.

Ярстейн трябваше да се намесва след точен удар с глава на Мората в 34-ата, а многоходова атака на домакините в 38-ата можеше да завърши с втори гол, ако не бе навременна намеса на бранител, който изби от краката на Родриго.

В 40-ата минута Жорди Алба отбеляза, но попадението не бе зачетено заради засада.

В последната минута от редовното време Себайос прати топката покрай вратаря на норвежците, но бранител изби от голлинията.

След почивката домакините продължиха с офанзивата си, като пропуските пред вратата на Норвегия следваха един след друг.

Мората получи на добра позиция в 51-ата, но би във вратаря, а осем по-късно Серхио Рамос не успя да насочи от няколко метра и прати над напречната греда в аут.

Многобройните пропуски на домакините бяха наказани в 64-ата, когато Иниго Мартинес фаулира резервата Бьорн Йонсен, а Джошуа Кинг реализира отсъдената дузпа.

Удар на Алваро Мората с глава за пореден път не попадна в целта в 67-ата минута.

В 70-ата Мората открадна топката при рисково връщане към вратаря, а Ярстейн фаулира нападателя, за което бе отсъден 11-метров наказателен удар. Капитанът Серхио Рамос изпълни точно дузпата и Испания отново поведе в резултата.

В последните минути Марко Асенсио пропусна да добави трети гол, след като остана сам срещу вратаря, но прехвърлящият му удар мина над вратата.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини