ОБЗОР: Нефтохимик с класика на Югоизток

„Шейховете“ остават лидери в Трета лига, вижте всички резултати и класирането

Пета поредна победа записа Нефтохимик след успех с класическото 3:0 в мач от XXII кръг на Югоизточната Трета лига, съобщиха от лагера на „шейховете“.

Двубоят започна с опасен изстрел към вратата на бургаския тим, но Ферди Мюмюнов се намеси безупречно.

Последва шанс за гостите, ала далечният удар на Боримир Карамфилов срещна гредата.

В 20-ата минута, след игра с ръка на играч на домакините, бе отсъдена дузпа в полза на Нефтохимик.

Решението на арбитъра обаче бе подложено на коментар от асистентите и единадесетметровият наказателен удар бе отменен.

Острата реакция на футболиста преди това пък му донесе червен картон и димитровградчани останаха с човек по-малко.

Вместо дузпа, съдията отсъди корнер, което доведе до първото попадение на Нефтохимик.

Цветомир Цонков засече с глава центрирането на Николай Костов и откри резултата.

До края на полувремето бургаският тим имаше няколко възможности да увеличи преднината си, но не ги реализира.

Второто попадение дойде малко след почивката. В 54-та минута Цветан Филипов овладя топката пред пеналта и я насочи към далечния ъгъл за 2:0. Веднага след подновяването на играта последва нова атака на Нефтохимик. Тя бе завършена от Деян Христов, който оформи класиката.

В понеделник започва подготовката на „шейховете“ за домакинството на Созопол. Морското дерби ще е на 30.03 (събота), от 15:00 ч., на стадион Лазур.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Станислав Жеков (70 Атанас Ташолов), Георги Радев, Николай Костов, Цветомир Цонков, Цветан Филипов (58 Любомир Божинов), Боримир Карамфилов, Михаил Георгиев, Кристиян Мирославов (62 Мирослав Радев), Деян Христов;

5. Черноморец (Бургас)           22   12   4   6   48:26   40
6. Миньор (Раднево)                   21    8   5   8   23:20   29
7. Атлетик (Куклен)                   21    8   5   8   33:28   29
8. Розова долина (Казанлък)           22    8   5   9   33:34   29
9. Сокол (Марково)                    22    7   5  10   31:37   26
10. Карнобат 22    7   5  10   23:41   26
11. Хасково 20    7   5   8   21:28   26
12. Гигант (Съединение)                21    7   5   9   24:26   26
13. Левски (Карлово)                   22    6   7   9   15:25   25
14. Борислав (Първомай)           22    8   1  13   28:36   25