ОБЗОР: ЦСКА, Добруджа и Нефтохимик на полуфинали в Суперлигата

Вижте подробности около всички срещи тук

ЦСКА се класира на полуфиналите във волейболната Суперлига. "Червените" спечелиха 1/4-финалната си серия с Пирин с 2:0 победи. Във втория мач, игран тази вечер в Разлог, ЦСКА надигра домакините с 3:0 (28:26, 25:23, 25:19). Припомняме, че плейофната среща в София завърши със същия резултат за "армейците".

Подобно на първия мач, победата и в този не дойде лесно за ЦСКА. Първата част бе изключително оспорвана, особено в края. С повече увереност и опит ЦСКА измъкна гейма и поведе. Във втория "червените" имаха преднина от 23:18, но позволиха на съперника да се доближи на точка – 23:22. Домакините обаче нямаха сили за повече и гостите удвоиха аванса.

В третата част "червените" бяха най-категорични. Пламен Шекерджиев бе най-резултатен в мача с 15 точки (1 ас, 2 блокади), Венцислав Георгиев добави 13 точки (1 ас, 1 блокада), а Тодор Костов реализира 12 точки (4 блокади) за победата. За Пирин Йордан Желязков завърши с 11 точки (1 блокада), а Радослав Попов отбеляза 10 (2 блокади).

В другия мач от тази фаза  Добруджа 07 (Добрич) също се класира за полуфинал на мъжката волейболна Суперлига. Направи го, затваряйки на 2-0 серията с Монтана, след като победи като гост с 3:0 (27:25, 25:18, 25:20) в зала „Младост“.

За разлика от първия мач, завършил драматично 3:2 в полза на волейболистите на Пламен Христов, днес добричлии водеха играта от самото начало и изпуснаха лидерската позиция само в третия гейм.

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) също продължават напред, след като надиграха като гости Левски София с 3:0 (25:16, 25:17, 27:25) във втори 1/4-финален двубой, изигран в зала "Христо Ботев" в столицата. В първия мач бургазлии победиха със същия резултат, и така спечелиха серията с 2:0 успеха.

Първите два гейма бяха под диктовката на волейболистите на Николай Желязков. Третата част бе доста оспорвана, като борбата от двете страни на мрежата бе за всяка точка. Двата тима си разменяха лидерството, но в ключовите моменти състезателите на Нефтохимик показаха воля и дух за победа и се поздравиха с чист успех, подпечатвайки билета си за полуфиналите.

Най-резултатен бе Николай Учикво с 24 точки (2 аса), Ален Джорджевич добави 10 точки (2 аса, 1 блокада). За Левски Смилен Мляков приключи с 15 точки. Трифон Лапков се отчете с 8 точки (1 ас, 1 блокада). Там те ще срещнат ЦСКА, който отстрани Пирин (Разлог) с две убедителни победи в серията.