Алекс Георгиев измъкна Рейнджърс с 44 спасявания

Вижте всички резултати в НХЛ от изминалата нощ

Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 44 спасявания, а Ню Йорк Рейнджърс победи като гост Торонто с 2:1 след продължение и прекъсна серията си от пет поредни загуби в първенството на НХЛ.

Павел Бучневич даде аванс на Рейнджърс с гол в третата част, а Райън Стром донесе победата, след като беше точен 1:48 минута след началото на продължението. Зак Хайман отбеляза попадението за Торонто, а Фредерик Андерсен отрази 26 удара.

Сент Луик победи като домакин лидера в класирането на редовния сезон Тампа Бей с 4:3 и сложи край на серията от седем поредни успеха на съперника. За победителите точни бяха Робърт Томас, Александър Стеен, Владимир Тарасенко и Брейдън Шен.

Домакините вкараха три шайби в рамките на 75 секунди преди първия период. За Тампа Бей се разписаха Алекс Килорн, Брейдън Пойнт и Стивън Стамкос.