Юношите с втори успех над Молдова за три дни

Въпреки обновения състав, нашите се наложиха с 2:0 в Сливен

Юношеският национален отбор на България до 16 г. постигна втора победа над този на Молдова в рамките на 3 дни.

След категоричното 4:1 в първия сблъсък, днес възпитаниците на Марчо Дафчев се наложиха с 2:0 и отново оставиха отлични впечатления с представянето си на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Въпреки че българският селекционер заложи на почти изцяло нов състав, младите "лъвчета" контролираха събитията от първата до последната минута.

Първото попадение падна в 20-ата минута, когато Станислав Дюлгеров прониза вратата на Молдова директно от пряк свободен удар.

До почивката нашите пропуснаха да увеличат аванса си, но логичното все пак се случи в 79-ата минута, когато резервата Димитър  Иванов получи топката в наказателното поле и реализира второто попадение в мача.

Съставът на България: 12. Иван Ангелов, 13. Мартин Аврамов, 4. Лазар Боянов, 14. Николай Калинов, 15. Панайот Пасков, 16. Пламен Цончев, 10. Валентин Николов, 18. Станислав Дюлгеров, 19. Иван-Йоанис Атанатос, 9. Мартин Смоленски, 20. Мартин Сораков (през втората част в игра влязоха: 2. Александър Бучков, 3. Калоян Костов, 5. Анастас Пемперски, 6. Димо Кръстев, 7. Стефан Статев, 8. Мартин Хайдаров, 11. Димитър Иванов, 17. Антон Бакалов);

Селекционер: Марчо Дафчев.

U16: България - Молдова
1:0 Дюлгеров 20'
2:0 Иванов 79'
България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор