Одобрявате ли оставката на Борислав Михайлов?

30 март 2019 22:26

ДРАМА И НА "АРМИЯТА"! ЦСКА ликува след дузпа в 82-та минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

lap.bg

ЦСКА се доближи на 3 точки от Лудогорец след инфарктна победа с 1:0 над Черно море. Другата събота двата отбора излизат в пряк двубой за титлата в Разград.

След много равностоен двубой, ключът към успеха за домакините се оказа грешка в защитата на гостите и реализирана дузпа от Али Соу.

Срещата в София започна равностойно, като и двата отбора трудно намираха път към противниковата врата. Първият удар дойде чак в 12-та минута, когато Али Соу пробва късмета си с изстрел от около 20 метра, но стражът на гостите Иван Дюлгеров се справи и улови.

Последва нова опасна атака на ЦСКА, преминала през Соу и топка стигнала до Тиаго, но защитник в зелено и бяло спря пробива на съперника. В 18-та минута дойде и най-чистата възможност през първото полувреме и тя бе за Черно море. Минчев проби технично отдясно и прати остро подаване към Мехди Фенуш, но ударът на деветката на гостите бе спрян с крак от Черниаускас на самата голлиния.

Малко след половин час игра Минчев отново получи топката отдясно на наказателното поле и отправи слаб удар, спасен от стража на ЦСКА. В самия край път Жоржиньо оптрави слаб удар по земя при опит за контраатака на гостите.

На почивката треньорът на домакините Любослав Пенев веднага взе мерки за лошата игра на отбора му и пусна в игра Жеферсон Телес и Жоржиньо на местата на Ангел Лясков и Едвин Джеси.

В 51-та минута Рубен Пинто имаше добър шанс да стреля опасно, след като Соу свали топката пред него с гърди, но халфът не нацели добре топката от воле.

Малко след час игра Али Соу можеше да изведе отбора си напред в резултата, след като получи топката от центриране, овладя и се обърна майсторски, излизайки очи в очи с Дюлгеров, но стражът на Черно море парира изстрела на нападателя на ЦСКА.

Само три минути по-късно Рафаел Енрике нацели и напречната греда на гостите. Така се стигна до последните десет минути на мача и в 82-та минута Пламен Димов направи нелепо нарушение срещу Енрике, което бе достатъчно, за да бъде отсъдена дузпа.

Зад топката застана Али Соу и той се справи с отговорността, поставена пред него и отбеляза за 1:0. В следващите минути Черно море се хвърли в опит да върне равенството на таблото, но по-твърдата им игра донесе само два жълти картона на Радослав Василев и Виктор Генев.

Така ЦСКА вече събра 60 точки и е на само три от шампионите, които по-рано днес не успяха да победят Берое. Черно море пък започват първата шестица със загуба и остават на точка зад Берое.

Черно море

30 март 2019 20:33, Стадион: "Българска Армия"

Събития

90+5' Край на мача Край на мача, ЦСКА победи Черно море с 1:0
87' Жълт картон Генев също получава жълт картон
85' Жълт картон Радослав Василев е предупреден официално
82' Гол от дузпа ГОООЛ за ЦСКА! Али Соу реализира дадената дузпа и извежда червените напред в резултата!
82' Жълт картон Дузпа за ЦСКА! Пламен Димов с жълт картон след нарушение срещу Рафаел Енрике в наказателното поле на Черно море!
81' Смяна за състезател влизащ в игра Ндонгала влиза в игра
81' Смяна за състезател излизащ от игра Родриго е заменен от Илиан Илиев
77' Смяна за състезател излизащ от игра Тиаго е последният заменен от Любослав Пенев
76' Смяна за състезател влизащ в игра Кристиян Малинов влиза на помощ на ЦСКА
76' Жълт картон Родриго получава жълт картон
73' Смяна за състезател влизащ в игра Георги Илиев влиза вместо него
73' Смяна за състезател излизащ от игра Мартин Минчев напуска игра
69' Греда Греда за ЦСКА! Енрике нацели напречния стълб след диагонален изстрел!
66' Bнимание Отличен шанс пред ЦСКА! Али Соу се освободи майсторски в наказателното поле и стреля от малък ъгъл от около три метра, но Дюлгеров спаси!
54' Смяна за състезател влизащ в игра Радослав Василев на негово място
54' Смяна за състезател излизащ от игра Жоржиньо е първият заменен от Илиан Илиев
53' Контузия или получаване на медицинска помощ Рафаел Енрике остана на терена след лош сблъсък в наказателното поле, но след лекарска намеса се изправя на крака
51' Удар Опит за удар на Рубен Пинто, който е уловен от Дюлгеров
48' Жълт картон Жанио Бикел получава жълт картон
46' Смяна за състезател влизащ в игра Жоржиньо на негово място
46' Смяна за състезател излизащ от игра Едвин Джеси също е заменен
46' Смяна за състезател влизащ в игра Жеферсон Телес вместо него
46' Смяна за състезател излизащ от игра Ангел Лясков напуска игра на полувремето
46' Начало на мача Дадено е началото на второто полувреме
45' Край на мача Край на първата част
42' Удар Изстрел по земя на Жоржиньо, който не затрудни стража на домакините
32' Удар Изстрел на Мартин Минчев от границата на наказателното поле на ЦСКА, Черниаускас спасява уверено
22' Жълт картон Защитникът на ЦСКА също е декориран в жълто
22' Жълт картон Мехди Фенуш също получава официално предупреждение, който влезе в разногласие със Стойчо Атанасов
19' Жълт картон Стефан Станчев получава жълт картон
18' Bнимание Какъв пропуск на Меди Фенуш! Нападателят на гостите получи отлично подаване по земя от Минчев, но ударът бе спасен от Черниаускас на самата гол линия!
16' Bнимание Възможност пред ЦСКА, след като Али Соу изведе Тиаго, но той бе спрян от защитник на гостите
12' Удар Изстрел на Али Соу извън наказателното поле, но Иван Дюлгеров улавя
6' Равностойни първи пет минути на срещата
1' Начало на мача Начало на мача