Боряна Калейн с четвърто място в многобоя във Франция

Българката остана 0.85 точки от бронза в град Тие

Боряна Калейн се класира на четвърто място в многобоя на турнира от веригата Гран При по художествена гимнастика във френския град Тие.

Българката остана 0.85 точки от третото място на почетната стълбичка, като представи безкрайно трудните си и интересни композиции по най-добрия начин, съобщи БНР.

Калейн показа, че все повече навлиза в оптимална спортна форма, въпреки по-късно започнатата подготовка.

Съчетанията й бяха изпълнени с артистичност и стил, а силната и завладяваща игра и шеметното темпо беше оценено от съдиите и със сбор от 79.900 точки българката показа, безспорно е  част от световния елит.

Възпитаничката на Мариана Памукова получи втори оценки за съчетанията си с топка и с обръч (20.800 точки и 21.500 точки), с пети резултат влезе във финала с лента – 19.100 точки, а  допуснатите грешки в композицията с бухалки и оценката от 18.500 точки я лиши от влизането в топ 8 и на този уред.

Победителка с резултат от 84.800 точки е рускинята Арина Аверина, следвана от Линой Ашрам (Израел) с 84.550 точки и световната шампионка от последните два сезона Дина Аверина (Русия).

След Боряна в класирането останаха Екатерина Селезньова и Дария Трубникова (Русия), Влада Николченко (Украйна), Екатерина Галкина и Анастасия Салос (Беларус) и надеждите на Украйна Кристина Погранична и Виктория Оноприенко.