Нефтохимик удари бързо ЦСКА в полуфинал №2

Шампионите са все по-близо до финал в Суперлигата

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) са все по-близко до класиране за поредна година на финал в Суперлигата на България. Момчетата на Николай Желязков удариха като гости ЦСКА с 3:0 (25:21, 25:20, 25:20) в мач №2 от полуфиналния плейоф помежду им, игран тази вечер пред над 500 зрители в зала "Христо Ботев" в София.

По този начин бургазлии поведоха с 2-0 победи в плейофната серия и са само на един успех от 4-и пореден финал. Играе до 3 победи от 5 мача. Третата среща между двата тима е в петък (5 април) от 18,30 часа в зала "Младост" в Бургас.Първия гейм на срещата започна напълно равностойно до 5:5, след което Нефтохимик дръпна със 7:5 след силни изяви на Николай Учиков. Две успешни атаки на Пламен Шекерджиев и контра през центъра на Христо Цветанов за 8:7 за ЦСКА. Играта продължи точка за точка до 10:10, след което последваха два мини обрата и 12:11 за "червените" след грешка на Георги Братоев. Равностойната игра между двата тима продължи, като отново имаше два мини обрата, след което резултата стана 15:14 за домакините след технично пускане на Шекерджиев. Разликата леко нарасна при 18:16 след отличен блок на Симеон Александров, което накара треньорът на шампионите Николай Желязков да вземе тайм-аут. Грешки на армейците и мощна контра на Учиков - 19:18 за Нефтохимик и прекъсване за Сашо Попов. При 20:20 разпределителят на Нефтохимик Георги Братоев направи страхотен блок-аут. Но последва бурна реакция на Братоев на реплика на опитния Христо Цветанов от ЦСКА и първия съдия Петър Харизанов показа директен червен картон за плеймейкъра на бургазлии и наказателна точка. Така резултата стана 21:21. Последваха атака на Георги Петров и ас на влезлия за начален удар Стоян Самунев и 23:21. В крайна сметка Нефтохимик взеха гейма с 25:21 след страхотен единичен блок на Николай Къртев и силна контра на Учиков.

В началото на втората част ЦСКА поведе с 4:1 след две атаки в аут на Георги Петров и Николай Учиков от бургазлии. След прекъсването, което поиска Ники Желязков, последваха няколко грешки на "червените", които доведоха до равенство при 4:4. Армейците отново дръпнаха при 6:4 след отличен блок на Христо Цветанов. Играта продължи точка за точка до 9:7, след което Нефтохимик успя да изравни при 9:9 след нови две силни атаки на Учиков. Равенството се запази до 13:13, след което ЦСКА поведе с 15:13 след нова блокада на Цветанов и грешка при нареждането на бургазлии. Тайм-аута, който взе Ники Желязков, даде ефект и Нефтохимик обърна до 20:16 в своя полза при серия от сервиси на Георги Братоев, включително и ас. Разликата стана 22:17 след нова директна точка от начален удар, този път на Георги Петров, след което шампионите спокойно затвориха гейма в своя полза при 25:20 след единичен блок на Николай Къртев.

Третата част стартира равностойно до 6:6, след което Нефтохимик поведе с 8:6 след атака в аут на Венцислав Георгиев и контра на Николай Учиков. Разликата нарасна до 12:8 след пусната топка и контра на Ален Джорджевич. Бургазлии задържаха преднината си до 17:13 след блок-аут от втора линия на Георги Петров. Резултата стана 19:14 след страхотен блок-аут на Учиков. Шампионите увеличиха предимството си до 22:14 при сервис на Учиков. ЦСКА успя да намали пасива си до 22:18, но все пак Нефтохимик спечели гейма с 25:20 след атака на втора топка на Георги Братоев, а с това и мача с 3:0.