Хебър e на крачка от финалa

Отборът от Пазарджик може да реши всичко в събота

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) са на крачка от финал в Суперлигата, след като победиха категорично у дома Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:19, 25:15, 25:19) във втората среща от полуфиналната серия, изиграна в зала "Васил Левски". В първия мач момчетата на Атанас Петров надиграха опонента със същия резултат.

Домакините и гостите започнаха равностойно, но след третата точка "тигрите" взеха инициативата в свои ръце и дръпнаха със стабилна преднина. Положението не се промени до края на гейма и Хебър поведе убедително с 1:0 гейма.

Във втората част играта бе точка за точка до 5:5, след което волейболистите на Атанас Петров излязоха напред. Добруджанци обаче оставиха интригата жива и следваха плътно съперника. Това продължи до 8:8, след което хегемонията бе отново за тима от Пазарджик. Преднината нарастна до 20:12, като играчите от другата страна на мрежата имаха известни проблясъци, но носителите на Купата не им дадоха повече шансове след 21:15 и авансът бе налице (2:0).

Идентично се разви и последният, трети гейм, където имаше интрига на няколко пъти, като гостите поведоха при 9:8. В останалите ситуации отново имаше равностойна игра, след 15-та точка обаче Хебър имаше водеща роля. Добричлии опитаха да скъсят дистанцията, но не се случи нищо повече и пазарджиклии се поздравиха с втори чист успех.

Третият двубой от серията е на 5 април (петък), от 18:30 ч. в зала "Добротица". Ако се стигне до четвърти мач, той ще се състои на 6 април (събота).