Арсенал излезе на трето място във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Артилеристите" събраха 63 точки и изпревариха Тотнъм и Манчестър Юнайтед

Арсенал излезе на трето място във Висшата лига след победа с 2:0 у дома над Нюкасъл. Двубоят бе от 32-ия кръг на Премиърлийг. Аарън Рамзи (30) и Александър Лаказет (83) донесоха трите точки на "топчиите".

С успеха "артилеристите" събраха 63 точки и изпревариха Тотнъм и Манчестър Юнайтед. "Свраките" са 14-и с 35 пункта.

Арсенал започна много силно мача и стигна до гол още в 13-ата минута. Аарън Рамзи се разписа, но попадението бе отменено заради нарушение в атака.

"Топчиите" продължиха да нападат и логично поведоха след половин час игра. Александър Лаказет нахлу в наказателното поле и намери Рамзи, който насочи топката във вратата за 1:0.

В края на първото полувреме Ричи изчисти топката от голлинията.

Арсенал започна по-активно и второто полувреме. Двубоят бе прекъснат на два пъти заради нарушения срещу Мейтланд-Найлс и Рамзи.

В 73-ата минута Арсенал беше близо до втори гол, след като Месут Йозил изведе чудесно Пиер-Емерик Обамеянг, но стражът на гостите отрази удара на ганаеца.

Десет минути след това лондончани решиха всичко в мача. Лаказет комбинира с Обамеянг, който с глава го изведе зад защитата и французинът прехвърли Дубравка за 2:0.