Одобрявате ли оставката на Борислав Михайлов?

02 април 2019 21:16 Емил Арсов

ПСИХОТРИЛЪР В ТЪРНОВО! Локо (Пд) на полуфинал за Купата след 20 дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локомотив Пловдив е първият полуфиналист за Купата на България, след като стигна до драматичен успех с дузпи над Етър.

Редовното време на стадион „Ивайло“ приключи при равенство 1:1, а впоследствие двата тима изпълниха общо 20 удара от бялата точка, за да определят кой от тях ще продължи напред след обрати и 6:7 при наказателните удари.

Срещата бе изключителна драматична.

Тя се игра пред няколко хиляди зрители на стадион „Ивайло“, които видяха всичко, включително две попадения, едното от дузпа, греда, пропуски, контузии, кръв и сблъсъци между футболистите на терена, а и един истински психотрилър за финал.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК.

Двата отбора започнаха предпазливо мача във Велико Търново, като в третата минута Крум Стоянов опита да изведе Даниел Младенов по диагонала, но неуспешно, а малко след това извърши и първото нарушение в срещата.

В седмата минута обаче Етър трябваше да поведе след чудесен пас от фланга именно на Стоянов. Той намери непокрития в пеналта Руменов, ала ударът на последния от десетина метра мина малко над рамката за щастие на гостите.

В 13-ата минута пък Локомотив Пловдив показа, че поне в началните минути ще разчита предимно на контраатака и след една образцова такава получи числено предимство в половината на съперника. Ударът на Един Бахтич обаче бе блокиран от защитник на гостите.

В 15-ата минута играещият под наем в Етър от втория тим на Барселона гамбиец Аласана Мане получи травма и трябваше да бъде заменен принудително от Красимир Балъков, който пусна на терена Никола Колев.

Последваха два корнера в полза на домакините, а в 29-ата минута Игор Банович получи жълт картон, след като изрита в главата Даниел Младенов и разкървави носа му.

Травмата в лицето се оказа сериозна и голмайсторът на домакините не можа да продължи и бе заменен от Иван Стоянов.

В крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

В 59-ата минута Велко Батрович можеше да открие резултата, след като овладя топката в наказателното поле и стреля силно, но Илко Пиргов с глава спаси.

В 70-ата минута Етър удари греда. Иван Стоянов стреля директно от пряк свободен удар, но страничната греда спаси "смърфовете", а секунди след това домакините получиха дузпа, тъй като Милош Петрович задържа в наказателното поле Румен Руменов.

Резервата Иван Стоянов бе точен от бялата точка и откри резултата в мача с хладнокръвно изпълнение в 73-ата минута.

Радостта на домакините обаче бе кратка, защото Локомотив изравни след по-малко от десет минути. В 82-ата Момчил Цветанов опита да стреля от воле, а неуспешният му удар се превърна в пас за Димитър Илиев. Капитанът на гостите бе непокрит в наказателното поле и изравни резултата - 1:1.

До края на редовните 90 минути нови попадения не паднаха и така се стигна до продължения във Велико Търново.

В първото двата тима не си отбелязаха гол. Домакините бяха по-настойчиви, но нямаха късмет. Второто продължение също не предложи сериозни опасности пред двете врати, така че в крайна сметка двата отбора трябваше да определят кой от тях да продължи напред с изпълнения на дузпи.

ПЪРВА ДУЗПА: Капитанът на Локомотив (Пловдив) застана зад топката и хладнокръвно я прати в ъгъла - 1:0 за гостите при дузпите след точния изстрел на Димитър Илиев.

ВТОРА ДУЗПА: Велко Батрович изравнява резултата - 1:1, след като бе точен за Етър.

ТРЕТА ДУЗПА: Пропуск! Христо Иванов спаси дузпата, изпълнена от резервата Елитон.

ЧЕТВЪРТА ДУЗПА: Георги Сърмов технично дава преднина на домакините - 2:1.

ПЕТА ДУЗПА: Още един пропуск на Локомотив!

ШЕСТА ДУЗПА
: Резервата Артьом Артюнин бележи и доближава Етър до полуфиналите - 3:1!

СЕДМА ДУЗПА: Бирсент Карагарен намалява резултата до 3:2.

ОСМА ДУЗПА: Огромна драма, Илко Пиргов спаси удара на Милчо Ангелов.

ДЕВЕТА ДУЗПА: Ожболт изравнява, но ако Иван Стоянов реализира, то Етър ще е на полуфинал!

ДЕСЕТА ДУЗПА: Нечувано! Иван Стоянов праща топката над вратата и така Етър пропиля аванс от две точни дузпи, рулетката продължава до пропуск!

ДУЗПА №11: Момчил Цветанов е точен за Локомотив!

ДУЗПА №12
: Румен Руменов с изключително хладнокръвно изпълнение, праща топката в долния ъгъл и отново изравнява резултата!

ДУЗПА №13: Шок за гостите - Везалов пропуска!

ДУЗПА №14: Пиргов спаси удара на Крум Стоянов, който бе право в него!

ДУЗПА №15: Буна вкарва за Локомотив и гостите повеждат с 5:4 при дузпите!

ДУЗПА №16: Венци Василев с безпощадно изпълнение възстановява статуквото - 5:5!

ДУЗПА №17: Милош Петрович с перфектно изпълнение, отново гостите повеждат.

ДУЗПА №18: Психотрилър! Пиргов докосна топката след последното изпълнение, но тя се отби в гредата и влезе в мрежата му за 6:6!

ДУЗПА №19: Стивън Езе изпълнява майсторски дузпата и праща топката в горния ъгъл, за да даде нов аванс на гостите!

ДУЗПА №20: Пиргов спасява и праща Локомотив на полуфинал!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 25. Крум Стоянов, 21. Венцислав Василев, 16. Пламен Гълъбов, 84. Здравко Запрянов, 5. Георги Сърмов (к), 17. Аласана Мане (13' - 22. Никола Колев), 10. Велко Батрович, 7. Милчо Ангелов, 8. Румен Руменов, 11. Даниел Младенов (29' - 9. Иван Стоянов);
Резерви: 13. Анатоли Господинов, 15. Александър Георгиев, 3. Артьом Артюнин, 73. Иван Иванов, 14. Иван Скерлев;
Треньор: Красимир Балъков

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 15. Димитър Везалов, 6. Стивън Езе, 29. Янко Ангелов, 34. Игор Банович, 13. Един Бахтич, 14. Димитър Илиев (к), 91. Абделхаким Буна, 7. Момчил Цветанов, 77. Анте Аралица;
Резерви: 22. Стамен Бояджиев, 5. Асен Георгиев, 9. Бирсент Карагарен, 10. Парвиз Умарбаев, 12. Ален Ожболт, 50. Йосип Томашевич, 61. Елитон Джуниор;
Треньор: Бруно Акрапович.

ЕТЪР - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:1