Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

03 април 2019 20:29

Страхотен ЦСКА превзе Разград! "Червените" предвкусват Купата (СНИМКИ+ВИДЕО)

LAP

ЦСКА се класира за полуфиналите на Купата на България след победа с 1:0 над Лудогорец в Разград и се превръща в основен фаворит за трофея. Дотук другият тим класирал се е Локомотив Пловдив, а утре се играят двата мача Струмска слава – Черно море и Ботев Пд – Черно море. „Армейците” се класираха напред благодарение на красив гол на Рубен Пинто в 30-ата минута. Лудогорец започна добре двубоя, но след попадението показа далеч от очакваното и заслужено бе отстранен от надпреварата. В събота двата тима ще се срещнат отново на „Лудогорец Арена”, като този път залог може да се окаже титлата в Първа лига. Лудогорец е лидер, но само на три точки от ЦСКА.

Двата тима започнаха със здрава борба още в първата минута, като Лудогорец нападаше по-често, но „армейците” също имаха своите положения и успяха до почивката да поведат в резултата.

В 8-ата минута Жоржиньо пусна в наказателното поле за Али Соу, който бе с гръб към вратата и пробва удар, но не уцели добре топката и прати встрани от вратата.

Лудогорец бе близо до попадение в 16-ата, когато след центриране на Лукоки топката бе избита от Черниаускас, последва силен удар на Марселиньо, но Турицов застана на пътя на топката и отклони в корнер.

Три по-късно Анисе засече с глава центриране на Вандерсон от корнер, но Кристиян Малинов бе на гредата и запази мрежата на своя тим суха.

В 27-ата Али Соу получи в предни позиции, със спирането се освободи от Моци, но Сисиньо и Григоре се намесиха навреме и успяха да предотвратят опасност пред Ренан.

В 30-ата минута Жоржиньо центрира отдясно, Манолев успя с глава да изчисти, но топката попадна в Рубе Пинто, той овладя и стреля силно, Моци се наведе и остави кълбото да влети в долния ляв ъгъл за 1:0.

В края на полувремето Сисиньо влезе доста грубо в Жоржиньо, ному се размина и получи само жълт картон за изявата си.

ЦСКА започна ударно след почивката и още в 46-ата минута можеше да удвои преднината си след грешка на Анисе, но Тиаго би във външната част на мрежата.

Тиаго отправи много опасен удар от фаул от малък ъгъл, като бе близо до попадение, но топката мина малко над напречната греда.

В 86-ата минута Манолев опита да измами Евандро, но загуби топката и бразилецът се озова сам срещу Ренан, но опитът му да намери далечния ъгъл бе неуспешен.

В последната минута от редовното време Кешеру направи перфектен пас за Вандерсон, той остана сам срещу Черниаускас, но прати в левия страничен стълб.

ЦСКА удържа аванса си и заслужено продължи напред в надпреварата.

Събития

90+4' Край на мача Край на двубоя, ЦСКА е на полуфинал за Купата на България.
90+4' Жълт картон Картон за Черниаускас за бавене.
90+3' Удар Удар на Сисиньо встрани от вратата.
90+2' Жълт картон Жълт картон за Евандро за симулация.
90+1' Жълт картон Жълт картон за Григоре.
90' Четири минути добавено време.
90' Греда Греда! Превъзходно подаване на Кешеру, Вандерсон излезе сам срещу Черниаускас, но ударът му прати топката в левия страничен стълб!
87' Прекрасен рейд на Жоржиньо отдясно, но при последвалият му пас Григоре се намесва и чисти в корнер.
86' Bнимание Пропуск! Манолев опита да измами Евандро, но загуби топката, след което играчът на ЦСКА остана сам срещу Ренан, опита да намери далечния ъгъл, но прати в аут!
85' Бодуров връща хладнокръвно с глава към Черниаускас.
83' Смяна за състезател излизащ от игра Рубен Пинто напуска терена.
83' Смяна за състезател влизащ в игра Валентин Антов влиза в игра.
80' Смяна за състезател влизащ в игра Евандро влиза в игра.
80' Смяна за състезател излизащ от игра Енрике Рафаел е заменен.
78' Бодуров спира опасна атака на Кешеру.
77' Жълт картон Жълт картон за Али Соу, тъй като изрита топката, след като бе отсъдена засада.
76' Отлична игра на Малинов, преодолявайки Манолев, но след пас към Жанио Бикел топката е избита в тъч.
74' Смяна за състезател влизащ в игра Адриан Попа на негово място.
74' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за домакините, излиза Лукоки.
73' Bнимание Удари на Тиаго от фаул, ъгълът бе малък, но топката мина много близо до целта.
71' Жълт картон Картон и за Нуно Томаш.
69' Смяна за състезател влизащ в игра Серкан Юесин влиза в игра.
69' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в Лудогорец, излиза Марселиньо.
68' Жълт картон Яцек Горалски получава жълт картон.
67' Удар Центриране на Тиаго, Бодуров стреля неточно с глава.
66' Жълт картон Станислав Манолев получава жълт картон.
64' Смяна за състезател влизащ в игра Дяков на негово място.
64' Смяна за състезател излизащ от игра Абел Анисе е заменен.
63' Удар Удар на Марселиньо над вратата.
63' Контузия или получаване на медицинска помощ Жанио Бикел получава лекарска помощ.
62' Центриране Центриране на Вандерсон, което не води до нищо опасно пред Черниаускас.
61' Жълт картон Кристиян Малинов получава жълт картон.
55' Добра игра на Манолев след несигурна изява на Ренан.
48' Центриране Опит за центриране на Жоржиньо, топката се отби в Моци в корнер.
46' Удар Удар на Тиаго, но във външната страна на вратата. Грешка в отбраната на Лудогорец още в първата минута на втората част.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1' Жълт картон Сисиньо получава жълт картон.
45' Минута добавено време.
38' Жълт картон Жанио Бикел получава жълт картон.
36' Добра атака на ЦСКА, но Али Соу губи топката от Горалски.
30' Гол ГОООЛ!!! ЦСКА повежда! Жоржиньо центрира отдясно, Манолев изби, но топката попадна в Рубен Пинто, той овладя и със силен удар извън пеналта прати в долния ляв ъгъл!
27' Bнимание Али Соу успя да се освободи от Моци, Сисиньо обаче се намеси, след което и Григоре, и нападателят на ЦСКА не успя да бие от няколко метра.
26' Удар Грешка на гостите при изнасянето на топката, но Кешеру не успява да нанесе точен удар.
24' Удар Удар на Марселиньо, но право в ръцете на Черниаускас.
19' Bнимание Центриране от корнер на Вандерсон, последва удар с глава на Анисе, но Кристиян Малинов е на близката греда и успява с тяло да спре топката.
18' Удар Мощен шут на Кешеру, отново Турицов на правилното място и избива.
17' Контузия или получаване на медицинска помощ Преди корнера Горалски получава лекарска помощ.
16' Удар Центриране на Лукоки, Черниаускас успя да излезе да боксира, след което Марселиньо нанесе удар в движение, но Турицов застана на пътя на топката и отклони в корнер.
15' Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Моци за фаул срещу Али Соу.
13' Кристиян Малинов пада в наказателното поле, но няма сигнал от страна на Николай Йорданов.
11' Али Соу получи в наказателното поле, но се забави и бранителите на домакините успяха да му отнемат топката, преди да нанесе удар.
8' Пас на Жоржиньо за Али Соу, нападателят на ЦСКА обаче не успя да нанесе удар към вратата.
6' Опит на Горалски да центрира, но Бодуров успя да избие в корнер.
3' Центриране Осро центриране на Тиаго, но никой не успява да засече и топката излиза в тъч.
2+45' Край на мача Край на първото полувреме.
2' Нарушение на Сисиньо срещу Жоржиньо, фаул за ЦСКА в близост до пеналта.
1' Начало на мача Начало на двубоя!